Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Tether, peso sabitli yeni stablecoin çıkardı

Tether (USDT), stablecoin’lerin etrafındaki kara bulutlara rağmen Ethereum (ETH), Tron (TRX) ve Polygon (MATIC) ağları üzerinde Meksika para birimi peso’ya sabitlenecek yeni bir dijital varlık çıkardı.

Tether, perşembe günü Cointelegraph’a gönderdiği bir duyuruda tokenin MXNT ticker’ına sahip olacağını ve birima sabitli USDT, euroya sabitli EURT ve Çin yuanına sabitli CHNT’nin dahil olduğu fiat para birimine sabitlenen stablecoinler listesine dahil olacağını belirtti.

Tether, Meksika şirketleri arasındaki blockchain ve kripto taleplerini gösteren verilere değinerek bölgede daha ucuz varlık transferi seçeneği sağlamak için eşsiz bir fırsat olduğuna inandığını vurguladı.

Tether baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino’ya göre Latin Amerika’daki artan kripto kullanımının, en yeniuçlarını genişletme yönündeki etkisi oldukça büyük. Ardoino buna ek pesoya sabitlenmiş bir stablecoin çıkarmanın, Meksika’daki insanlara değer saklamak için bir fırsat oluşturacağını belirtti ve devam etti:

“MXNT, varlıklarını veya yatırımlarını fiat’tan dijital varlıklara dönüştürmek isteyenler için oynaklığı en aza indirebilir.”

Ekip buna ek bu gelişmenin, bölgedeki yeni kripto kişisiları için deneme ortamı sağlayarak büyüyen piyasaya değer katacağının altını çizdi. Tüm bunların yanı sıra MXNT’nin, daha fazla peso sabitli stablecoin çıkarmak için bir öncü olabileceği de belirtildi.

USDT, mzamanis zamaninın start verrında bazı büyük borsalarda 0,99 birimın altında işlem görerek baskı işaretleri göstermişti. Bununla birlikte Tether baş teknoloji sorumlusu ise topluluğa, bir günde 300 milyon USDT tokeni kullanımına rahatça dayanabilecekleri meselesunda güvence verdi.

Firma aynı gün içerisinde buna ek 1 milyar USDT’yi Tron ağından Ethereum ve Avalanche (AVAX) blockchain’lerine taşıyacağını duyurmuştu. Swap en yeniuçı, stablecoin piyasasında TerraUSD (UST) ve Terra’nın (LUNA)’nın fitillediği kargaşa ve şüphelerin tırmandığı esnada alınmıştı.