Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
ETC Group, PoW Ethereum hard forka dayalı ETP’yi işe koyulttı


Dijital varlığa dayalı menkul kıymetler sağlzamanicısı ETC Group, mevcut Ethereum borsa yatırım ürünü (ETP) için Ethereum’un orijinal iş ispatı (PoW) konsensüsüne güvenmeye devam edecek.

ETC Group, çarşamba günü, yaklaşmakta olan Ethereum Merge’ye karşılık yeni bir Ethereum ETP’nin lansmanını resmen duyurdu. Eylül ortasında gerçekleşmesi planlanan Ethereum Merge, Ethereum blockchainini madencilik tabanlı iş ispatı (PoW)’dan, madencilik içermeyen hisse ispatı (PoS)’a taşımak için ayarlanmış, uzun zamandır gerçekleşmesi olabilen bir konsensüs güncellemesidir.

ETC Group’un yeni Ethereum ETP’si, Ethereum’un PoS’a geçişine karşı çıkan bir grup madenciyi temsil eden çatallı bir PoW Ethereum zincirine dayanacak. PoW zinciri, ETC Group’un ETC Group Physical EthereumPoW (ETHWetc) isimli yeni fiziksel destekli ETP’si için bir temel sağlayacak ETHW adında yeni bir tokene sahip olacak.

Duyuruya göre ETHWetc’nin, Deutsche Boerse’nin elektronik alım satım platformu Xetra’da ZETW ticker’ı ile listelenmesi bekleniyor. ETC Group, listelemenin 16 Eylül’deki fork’tan kısa bir süre zaman en yenira gerçekleşmesini beklediğini kaydetti.

ETC Group buna ek ZETW’nin, broker hesaplarında 1:1 birim bazında orijinal ETC Group Physical Ethereum (ZETH)’i otomatik olarak değiştireceğini söyledi.

ETC Group kurucusu ve ortak CEO’su Bradley Duke, temel kripto para birimlerine hard forklardan yararlanmanın, firmanın asıl vizyonu ve taahhüdü olduğuna dikkat koydu ve, “Buna uygun olarak Ethereum tabanlı ETP’mizin herhangi bir sahibi, Ethereum hard forku gerçekleştikten kısa bir süre zaman en yenira yeni Ethereum PoW ETP’nin eşleşen birimlerini ücretsiz olarak alacak,” dedi ve şu şekilde devam etti:

“Ürünlerimizdeki yatırımcıların, bu forkun gelirlerini alması gerekiyor ve bunun, tek doğru olduğuna inanıyoruz.”

Söz meselesu gelişme, yeni madencilik seçenekleri arayan veya Ethereum staking’i işe koyultan çeşitli şirketlerle birlikte olabilen Ethereum Merge için aktif olarak hazırlanan bir kripto sektörü ortamında gerçekleşti.

İsviçre tarafından düzenlenen kripto platformu SEBA Bank, çarşamba günü kurumsal yatırımcılar için Ether (ETH) staking hizmetlerini etkinleştirdi. Banka, onayladığı duyuruda kuruluşlara Ethereum ağında staking yaparak faiz kazanabilecekleri ETH staking hizmeti sunacağını aktardı. Kanada merkezli kripto madencisi Hive Blockchain ise salı günü onayladığı duyuruda Ethereum’un yakın zamanda hisse ispatı (PoS)’a geçişi sırasında Ether madenciliğini diğer coinlerle değiştirmek için çalıştığını duyurmuştu.