Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri

Haziran 2021’de Elon Musk, evcil hayvanı Shiba Inu’ya “Floki” adını vereceğini tweetledi. Bu, Floki Inu madeni parasının doğmasına yol açtı. Artık sadece Floki olarak bilinen Floki Inu, Dogecoin’e çok benzeyen bir köpek para birimi olarak başlamış olabilir, ancak daha yakından bakıldığında bundan çok daha fazlası olduğu ortaya çıkıyor.

Floki, ekosistemine fayda ve hatta hayırseverlik sağlama konusunda Shiba Inu’nun ayak izlerini takip ediyor. Yaratıcıları bunu sadece bir meme coin değil, bir hareket olarak görüyor. Daha az gelişmiş ülkelerde okullar inşa etme vizyonuna sahipler ve Elon Musk’ın kardeşi Kimbal Musk tarafından kurulan bir bahçecilik kampanyası olan Milyon Bahçe Hareketi ile de ortaklık kurdular. Meme hareketi ve hayırsever eylemin ustaca birleşimi, Floki’nin NASDAQ tarafından 2022 için en iyi meta para birimlerinden biri olarak tanınmasına yol açtı.

Floki Inu Token (FLOKI) nedir?

FLOKI, ERC-20 ve BEP-20 uyumlu bir tokendir. Bu da hem Ethereum hem de Binance Akıllı Zincir (BSC) blockchainleri üzerinde çalışan çok zincirli bir coin olduğu anlamına gelir. Kullanıcılar, Atomic Swap aracılığıyla ETH-BSC köprüsü üzerinde 1:1 FLOKI takası yapabilir.

İlginç bir şekilde, Floki token’ının (FLOKI) alım satımında %3 vergi uygulanmaktadır ve bu vergi iki ağ arasındaki köprü token’ları için geçerli değildir. Floki Inu, verginin Floki Inu hazinesine gittiğini iddia ediyor. Fon, ekosistemlerini geliştirmek ve FLOKI’yi daha geniş çapta benimsenmesi için teşvik etmek için kullanılacak. Bununla birlikte, beyaz kitapta, Floki Inu yeterli fon biriktirdiğinde verginin azaltılacağı vurgulanmaktadır, ancak hedeflerinden veya ücretin ne kadar azaltılacağından özel olarak bahsedilmemektedir.

Valhalla

NFT oyun metaverse’i tüm hızıyla devam ederken, Floki Inu’nun Valhalla (Vikingler için öldüklerinde “cennet”) adında kendi NFT metaverse oyununa sahip olması şaşırtıcı değil. Valhalla, ödüllerin katılıma göre dağıtıldığı ve oyuncuların oyunda kazandıkları FLOKI token’larının tam mülkiyetine sahip olduğu bir oyundur. FLOKI jetonları oyun içi para birimi olarak hizmet eder ve oyun içi öğeleri satın almak için kullanılabilir.

DeFi

Floki, akıllı bir sözleşme kullanarak Inu Chainlink fiyat akışlarını kendi ağına entegre etti. Bu, Floki’nin iki DeFi platformu olan Inverse Finance ve BarnBridge aracılığıyla finansal hizmetler sunmasını sağladı.

Inverse Finance’teki FLOKI havuzu, kullanıcıların FLOKI token’ları ile bahis oynamalarına ve faiz kazanmalarına ya da token’larını ETH ve WBTC gibi diğer kripto paraları ödünç almak için teminat olarak kullanmalarına olanak tanıyor. Bu arada, BarnBridge’deki FLOKI havuzu, kullanıcıların FLOKI tokenlerini büyük veya küçük bir havuzda kilitlemelerine olanak tanıyarak onları kripto alanındaki hiper volatilite ve enflasyon risklerinden korur. Havuzlar haftalık bir dönemle zamanlanır, yani FLOKI tokenlerini kilitleyen yatırımcılar bunları hafta içinde geri alamazlar.

Üst düzey havuza yatırım yapan kullanıcılar, FLOKI fiyatının düşmesi durumunda haftada %35’e varan bir koruma elde edecek, ancak fiyatın yükselmesi durumunda kazançları da daha düşük olacaktır. Öte yandan, küçük havuzdaki yatırımcılar, FLOKI fiyatı yükselirse daha yüksek kaldıraç kazancı elde ederler, ancak fiyat düşerse daha büyük kayıplara da maruz kalırlar.

FlokiPlaces

NFT’lerdeki patlama göz önüne alındığında, Floki Inu bir NFT ve ürün pazarı ile Valhalla’nın ötesine geçmeyi planlıyor. FlokiPlaces NFT ve ürün pazarı, NFT’lerin ve diğer dijital ürünlerin alım satımını teşvik edecek. NFT alanına girmenin yanı sıra, bu hamle Floki’yi Bitcoin, Dogecoin ve hatta ABD dolarına bir ödeme alternatifi olarak kurmayı amaçlıyor.

Floki Üniversitesi

Floki Inu ayrıca, benzersiz bir şekilde inşa edilmiş Metaverse Üniversitesi aracılığıyla sürekli büyüyen kitlesini kripto konusunda eğitmeyi ve aynı zamanda Floki Inu ekosistemi hakkında farkındalık yaratmayı amaçlamaktadır. Küresel olarak kripto öğrenimini ilerletmek için müfredatın çoğu herkese ücretsiz olacak olsa da, bazı özel kurslar FLOKI tokenlerinin kullanılmasını gerektirebilir.

Kaynak: https://flashaber24.com/floki-inu-floki-nedir-nasil-alinir-yorumlari-ve-merak-edilenler/