Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
FTX CEO’su: Bitcoin’in Ödeme Aracı Olarak Bir Geleceği Yok

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından FTX’in CEO’su Sam Bankman Fried, Bitcoin’in ödeme aracı olarak bir geleceğinin olmadığını düşünüyor.

16 Mayıs güninde Financial Times’ın ettiğı habere göre FTX CEO’su, Bitcoin’in verimsizliği ve çevresel faktörlerden dolayı ödeme aracı olarak bir geleceğinin olmadığını söyledi.

Sam Bankman Fried, Bitcoin’in temelinde bulunan blockchain sistemindeki Proof-of-Work (PoW) mekanizmasının ödeme işlemlerinde ihtiyaç duyulacak milyonlarca işlemle başa çıkamayacağını düşündüğünü belirtti.

Ayrıca CEO:

Bitcoin ödeme ve ölçeklendirme ağı değildir.

duyurularında bulundu.

El Salvador Bitocoin’i yasal para birimi olarak kabul etmişti ancak Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan araştırmalara göre günlük hayatta bitcoin kullanımı oldukça düşük seviyede bulunuyor.

Bu Çalışmaya Göre El Salvadorlular Bitcoin’i Yaygın Olarak Kullanmıyor

İlgili yazı:  Bu Çalışmaya Göre El Salvadorlular Bitcoin’i Yaygın Olarak Kullanmıyor

 

Ayrıca Cambridge Üniversitesi’nin ettiğı bir araştırmaya göre Bitcoin madenciliği, Norveç ve İsveç dahil olmak üzere birçok ülkeden daha fazla elektrik tüketiyor.

104 yıllık dergi ve dijital yayıncı olan Forbes’in, kripto para piyasasındaki milyarderleri açıkladığı listede FTX’in CEO’su ve kurucu ortağı 30 yaşındaki Sam Bankman-Fried 24 milyar varlığıyla 2. sırada yer alıyordu.

Kripto Milyarderleri Arasına 7 Kişi Daha Eklendi: Binance CEO’su 1. Sırada

İlgili yazı:  Kripto Milyarderleri Arasına 7 Kişi Daha Eklendi: Binance CEO’su 1. Sırada