Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
FTX, Voyager Digital müşteri varlıklarını kurtaracak çözümler sunuyor


FTX, cuma günü uyguladığı duyuruda Alameda Ventures ile birlikte Voyager Digital müşteriline yeni bir FTX hesabı açma şartıyla tekrar nakit işlemlerine devam etme şansı sunmak istediğini belirtti. Alameda Ventures, bunu sağlamak için Three Arrows Capital’e (3AC) verilen kredilerin dışında hepsi Voyager Digital varlıklarını ve dijital varlık kredilerini satın almak istediğini söyledi.

FTX ve Alameda Ventures yasal temsilcilerinden gelen bir mektuba göre, FTX hesabı açmak istemeyen Voyager Digital müşterileri iflas işlemlerinde yasal haklarını ellerinde tutabilecek buna rağmen erken geri ödeme alamayacak. Voyager Digital müşterilerinin hesap oluşturma teklifini kabul etmesi, hesapta bulunan dijital varlıklarının geri ödemesi 5 Temmuz’daki piyasa değerine göre yapılacağından, şu anda erişim sağlayamadıkları kripto varlıklarının da değer kaybına uğramasını engelleyecek.

Voyager Digital müşterileri, bir FX hesabı kurduktan devamında kriptolarını alıp satabilecek veya hesaplarını hemen nakde çevirebilecekler. Konuyla ilgili FTX CEO’su Sam Bankman-Fried şunları söyledi:

“Alameda Ventures ile sunduğumuz ortak teklifin amacı, iflas etmiş bir kripto meselesini çözmektir. Ayrıca, müşterilerin en kısa sürede likidite elde etmelerine ve varlılarının bir kısmını geri almalarına yardımcı olmaktır.

FTX, Voyager Digital’in ticari marka ve fikri mülkiyetlerini, dijital varlıklarını ve dijital varlık kredilerini satın alacak, öte yandan Voyager Digital’in hepsi müşteri bilgilerini de 15 milyon abd parasılık bir ödeme karşılığında bünyesine geçirecek. Bunlara ek olarak FTX, Voyager Digital’e karşı olan 75 milyon abd parasılık kredi talebini de iptal edecek.

Ayrıca 3AC fonları, Voyager Digital tarafından tahsil edilmeye devam edecek ve Voyager Digital müşterileri FTX ile yapılacak anlaşmalardan bağımsız olarak ayrı bir geri ödeme alacak. FTX, Voyager Digital’in iflas mahkemesinden hızlandırılmış onay almasını ve anlaşmzamani 17 Ağustos’a görecek şekilde tamamlamzamani göz önünde bulundurarak salı gününe görecek şekilde teklife yanıt vermesini istiyor.