Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Gala (GALA), bir yanlış anlaşılma en yeniucu yüzde 25,6 değer kaybetti


Blokzincir oyun şirketi Gala Games, multi miyar abd parasılık rug pull yöntemiyle dolandırıcılık veya siber settirı korkusunun, GALA token’ının geçici olarak yüzde 25,6 oranında değer kaybetmesine neden olmasının ardından topluluğunu sakin olmaya davet etti.

Gala Games şirketinin daha zaman en yenirasında asılsız olduğunu belirttiği ilk panik anı, bir cüzdan adresinin 3 Kasım zamaninde blokzincir güvenlik şirketi PeckShield tarafından bildirilen 2 milyar abd parasıın üzerinde GALA token’ın sıfırdan basıldığı görüldükten zaman en yenira geldi. 

CoinGecko verilerine göre, GALA’da beklenmedik bir dolandırıcılık ya da siber settirıya dair oluşan korkular, token fiyatının 3 Kasım zamaninde 0.0394 abd parası seviyesinden yüzde 25,6 değer kaybederek 0.0293 abd parasıa görecek şekilde geri çekilmesine sebebiyet verdi. 

Bununla birlikte Gala Games 4 Kasım’da konumel token’ının etrafını saran korku, belirsizlik ve şüphe anlamına gelen “FUD”ı ortadan kettirmak için Twitter’da bir gönderi paylaştı ve pek çok kişinin ortalıkta “dolandırıcılık” ve “hack” gibi kelimeleri kullandığını, yine de böyle bir durumun söz meselesu olmadığını açıkladı. 

Gala Games’in blokzincir başkanı Jaen yeni Brink, beklenmedik faaliyetin merkeziyetsiz borsa (DEX) olan Pyine deeSwap’ta likidite havuzunu potansiyel bir güvenlik açığından korumak için boşaltmaya çalışan pNetwork tarafından gerçekleştirildiğini açıkladı. 

Gala Games tarafından BNB Akıllı Zincirinde kullanılan zincirler arası birlikte çalışabilirlik köprüsü olan pNetwork de “yetersiz yapılandırmanın” meydana geldiğini doğruladı. PNetwork, buna ek Peckshield tarafından paylaşılan bir Twitter gönderisine de yanıtta bulundu. pNetwork, pGala’nın siber settirıya uğramasını önlemek adına “beyaz şapkalı bir settirı düzenlediğini” açıkladı. 

İlgili mercilerden gelen konuşmalar şimdilik topluluk içinde yaşanan paniği bastırmış görünüyor. GALA en yeni 24 saat içerisinde geri çekildiği en düşük seviyesi 0.0293 abd parasıdan kısmen toparlanmasının ardından havadisin çeviri yzamanın saati itibarıyla 0,03459 abd parası seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor. 

Öte yandan Gala Games, Ethereum üzerindeki hepsini kapsayan GALA token’larının ve GALA köprüsündeki GALA tabanlı varlıklarının güvende olduğunu doğruladı. Gala Games ekibi, pNetwork’ün yanı sıra topluluğu, köprüdeki işlemlerin “geçici olarak askıya edildiğını” bildirdi. 

Video oyunu Brink ise, “şimdilik” Pyine deeSwap üzerinden pGala satın alınmaması meselesunda dikkatda bulundu. 

Son olarak pNetwork, havuz boşaltılmadan önce pGALA’ya sahip olan kişisilara, eski güvenliği ihlal edilmiş olan token’ın konumine yeni bir pGALA token’ı oluşturulup dağıtılacağı konuşmalarında bulundu.