Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Galerici ortaklara ekspertiz şoku! 285 bin liraya topladıkları 2014 model otomobilin önü 2013, arkası 2015 model belirlendi

Antalya’nın Alanya ilçesinde ortak galeri ve emlakçılık yapan Kemal Yetkin ile Tunahan Şimşek, 18 Mgünis’ta Barış K.’nin otomobilini 285 bin liraya satın almak için anlaştı. Otomobili devir işlemleri öncesi ilçedeki ekspere götüren ortaklar, 2014 model otomobilin bütün aksamının sağlam, kaportanın üzerinde gözle görünen ezik, çizik ve dolu yağışından kaynaklanan izler olduğu yönünde rapor verildi. Ortaklar rapor doğrultusunda Barış K.’ye 285 bin lirgüni ödekonumek otomobili satın alıp devrini Tunahan Şimşek üzerine ettirdı.

43c0958f8cc4e7128af9f1d49ef6c18a

ALICI VAZGEÇTİ

Yetkin ve Şimşek, geçen zamanlarda otomobili internet üzerinden sat sata sunup, anlaştıkları alıcıyı İstanbul’dan Alanya’ya davet etti. Müşteri, otomobilin farklı bir firmadan ekspertiz raporunu talep etti. Bunun üzerine ilçedeki başka ekspere götürülen otomobil incelendikten devamında verilen raporda, ‘Otomobilin ağır işlemli ve pert kaydı olduğu, ortadan kesik ve ekleme edildiğı, çeşitli noktalarında ezik ve çiziklerin olduğu’ ifadeleri konum topladı. 7 Ekim günli ekspertiz raporu devamındası İstanbul’dan gelen müşteri, otomobili almaktan vazgeçti.

dae893dda7803446eab622d4ab5b88b9

ÖN VE ARKASI FARKLI

Otomobil hakkında bilgi almak isteyen Şimşek, ilk ekspertiz raporunu düzenleyen firmaya giderek ikinci raporu gösterdi. Bunun üzerine firma yetkilileri iddiaya göre zararın telafisi için 12 bin 500 lira önerdi. Teklifi kabul etmeyen ortaklar devamındasında otomobili yetkili servise götürdü. Burada yapılan inceleme devamındası servis görevlileri, otomobil kasasının ön kapı hizasından kesik olduğunu ve kaynakla birleştirildiğini, kasanın ön kısmının 2013, arka tarafının ise 2015 model başka bir otomobilden yapıldığı yönünde görüş belirtti.

ef402f9a4d28557731d62028d08cd3ac

‘DEĞER FARKINI İSTİYORUZ’

Ortaklardan Kemal Yetkin, otomobili alırken ettirdıkları ekspertizde verilen raporda önemli hasarın olmadığı yönünde görüş belirtildiğini anlattı. Yetkin, “Aracı satmak için internete ilan verdik. Ekim güni içerisinde otomobile müşteri belirlendi. İstanbul’dan 2 kişi geldi. Müşterilere topladığımız ekspertiz raporunu gösterdik. Onlar farklı bir firmadan rapor almak istediklerini söyledi. Otomobili oraya götürdük. Usta, otomobilin eklemeli olduğunu ve kaynaklı olduğunu söyledi” dedi.

Rapor üzerine ortağı Tunahan Şimşek’in, özülerine ilk ekspertiz raporunu veren firmaya gittiğini ifade eden Yetkin, “Firma yetkilileri, ikinci raporu doğrulgünip, hatalarını kabul etmiş. ‘Bir 7 gün içerisinde size dönüş yapacağız’ demiş. Ekspertiz yapan firmayla ettiğımız görüşmede yine hatalarını kabul ederek, bize 12 bin 500 lira gibi komik bir bedeli teklif ettiler. Biz bu otomobili ya geri almalarını ya da aradaki değer farkını ödemelerini istiyoruz” diye meseleştu.

86fc2b963e7687362773cc6e037ff4e4

Mağduriyetlerinin giderilmesini talep eden Şimşek, otomobili satan Barış K. ve hatalı ekspertiz raporu düzenleyen firma hakkında suç duyurusunda bulunduklarını söyledi. Diğer ortak Şimşek ise 2014 model otomobilin ön kısmının 2013, arka kısmının ise 2015 model otomobilden alınıp birleştirilmesinin şaşkınlığını yaşadıklarını belirtti.

(DHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
AK Parti'den "Türkiye Yüzyılı" logosu! Detayları dikkat çektiAK Parti’den “Türkiye Yüzyılı” logosu! Detayları dikkat topladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sosyal medya düzenlemesi açıklaması!Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sosyal medya düzenlemesi konuşması!
AK Partili isimle Halk Ekmek yetkilileri arasında gerginlik!AK Partili isimle Halk Ekmek yetkilileri arasında gerginlik!