Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Geçmeyen kas ağrılarına birebir! Ağrıyı hafifletmek için bu gıdaları tüketin

Yukarıdaki konuşmalarin de sahibi olan Diyetisyen Tuğba Küçük, bazı ipuçları vererek, “Sağlıklı beslenmek vücudumuzun doğru çalışması için çok önemlidir. Kişi yeterince uygun gıda alamazsa, ne yazık ki kas ağrısı ve acısı kaçınılmazdır. Zencefil, geleneksel tıbbın vazgeçilmezidir. Zencefil kök bitkisinin en iyi bilinen etkisinden biri bulantıyı önlemesi ve mide yatıştırıcı özelliğidir. Bu bitki aynı zamanda menstürel kramplar ve egzersiz devamındası oluşan kas ağrılarıyla da savaşır. Baş ağrısı savaşçılarının en güçlülerindendir. Çünkü anti enflamatuar özelliğe sahiptir. Baş ağrısı ettiğinizde veya kronik baş ağrınız varsa bir bardak zencefilli bitki çzamanı içmek şikayetlerinizi yatıştırır” şeklinde meseleştu.

Mevsimine göre yeterince uygun gıda almayanların günlük hayatta kas ağrısı yaşayabileceğini belirten Küçük, iş stresi, spor, ev temizliği derken yorulan bedenle birlikte kaslarda ağrılar olmasının normal olduğunu söyledi.

ZERDEÇAL MUCİZESİ

zerdeçal

Zerdeçalın da enflamasyon dahil olmak üzere vücutta birçok etkiye sahip olduğunu belirten Tuğba Küçük, “Araştırmalar romatoit artrit ve osteoartrit olan kişilerin curcumin maddesi içeren gıda takviyeleri ettiklarında daha rahat yürüyebildiklerini göstermiştir. Zerdeçalı karabiberle birlikte tüketmek emilimini uçturmaktadır. Bu sebeple sözünü ettiğimiz baharatların karışımını yapıp o şekilde kullanmanız çok daha etkili olacaktır.

OSTEOPOROZU ÖNLEMEYE VE TEDAVİ ETMEYE OLDUKÇA YARDIMCI BESİN

kabak çekirdeği

Kabak çekirdeği, migren ağrılarına iyi gelen bir mineral olan magnezyumu bol ihtiva eder. Aynı zamanda osteoporozu önlemeye ve tedavi etmeye de oldukça yardımcıdır. Daha fazla magnezyum kaynağı için beslenmenize badem ve kaju fıstığı, ıspanak ve lahana gibi koyu yeşil yapraklı sebzeler, fasulye ve mercimeği de ekleyebilirsiniz” diye meseleştu.

“EKLEM AĞRILARINA İYİ GELİR”

somon

Antienflamatuar omega 3 yağ asitleriyle dolu olan somonun sağlık için ideal olan yiyecekler listesinin en başında konum ettiğını belirten Tuğba Küçük, “Kalp dostu olarak da kabul edilir ve aynı zamanda romatoit artritteki eklem ağrılarına iyi gelir.Ton balığı, sardalye ve uskumru gibi buz su balıklarının diğer çeşitleri de bu bakımdan iyi seçimlerdir.

“AĞRILARI AZALTACAK FİTO BESLEYİCİLERLE DOLU”

yaban mersini

Yaban mersini, iltihaplanmayla mücadele edip, ağrıları azaltacak fito besleyicilerle doludur. Eğer yaban mersini sezonu değilse dondurulmuş olarak da tüketilebilir. Çilek ve portakal gibi antioksidan ve polifenol içeren diğer meyveler benzer bir yatıştırıcı etkiye sahip olabilir.

Yapılan araştırmalara göre 20 adet vişne yemenin ağrı üzerindeki etkisi bir tane ağrı kesici ilaç almakla aynıdır. Eğer bu sizin için yeterli değilse, vişnenin 45 tanesi iltihabın kaynağı olan C reaktif proteini azaltmakta birçok ilaçtan daha etkilidir. Araştırmacılar, maraton koşucularında yarıştan bir 7 gün önce önce vişne suyu içenlerde içmeyenlere göre daha az kas ağrısı oluştuğunu gözlemlemiştir. Bunun nedeni meyvenin içinde bulunan antioksidan ve antienflamatuar bileşiklerden kaynaklanır.

BAZI ARAŞTIRMALARA GÖRE ENFLAMASYONU AZALTIYOR

biber

Kapsiasin bibere acısını veren maddedir ve ağrı kesici özelliğiyle bilinir. Bazı araştırmalar, acı biber tüketmenin enflamasyonu azalttığını göstermektedir. Bu yanma etkisi aynı zamanda beyindeki ağrı sinyallerini bloklayan endorfin hormonu salınımını da serbest bırakır.

KARACİĞERİ TEMİZLER, BRONŞİT VE ASTIM BELİRTİLERİNİ HAFİFLETİR…

ada çayı

Ada çzamanının, kaşındıran boğaz ağrılarının ve sinirsel baş ağrılarının en yenilanmasında etkili olduğu kanıtlanmıştır. Ayrıca ada çzamanı karaciğeri temizler, bronşit ve astım belirtilerini hafifletir, hafızzamanı güçlendirir ve beyin fonksiyonlarını geliştirir. Diğer olumlu etkileri arasında, stresi ve aşırı terlemeyi azaltması, saçların beyazlamasını yavaşlatması, kan şekerini düşürmesi ve diş eti iltihaplanmasını en yenilandırması da bulunmaktadır.

nane çayı

Nane yağı, irritabl bağırsak sendromundaki ağrılı kramplar, gaz ve şişkinliği yatıştırır. Nane çzamanı ise mide rahatsızlıklarına iyi gelir” ifadelerini kullandı. (İHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Bu hastalık çizgileri eğik görüyorsanız sizde de olabilirBu hastalık çizgileri eğik görüyorsanız sizde de olabilir
Düğünden çıktılar, hastanelik oldular! 'Tavuklu pilav zehirledi' iddiasıDüğünden oldular, hastanelik oldular! ‘Tavuklu pilav zehirledi’ iddiası
Erdoğan iletişimi kesmişti! Dikkat çeken çıkış: 'Kredisi bitti'Erdoğan iletişimi kesmişti! Dikkat çeken çıkış: ‘Kredisi bitti’