Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Ethereum Araştırmacısı Vivek Raman: Merge, Ethereum’u (ETH) Rezerv Para Yapacak

Ethereum araştırmacısı Vivek Raman, Ethereum’un Merge güncellemesiyle beraber para politikasının değişeceğini ve potansiyel olarak Bitcoin’den (BTC) daha iyi bir değer saklama aracı olacağını iddia ediyor.

Vivek Raman, Cointelegraph ile uyguladığı röportajında, Ethereum’un Proof of Work (PoW) sisteminden Proof of Stake (PoS) sistemine geçişiyle beraber değer saklama aracı olarak Bitcoin’den liderliği devralabileceğine inandığını ifade etti. Raman röportajda, Ethereum’un bu potansiyel başarısının Proof of Stake’e geçişle beraber yaşanacak muhtemel arz şokundan kaynaklanacağını belirtti.

Habere göre, Merge güncellemesi eylül zamanında gerçekleşecek. Merge güncellemesiyle beraber Ethereum’un para politikası değişecek ve daha sürdürülebilir hale gelecek. Ethereum toplam arzı %90 azalacak.

Raman, röportajında:

Merge’den zaman en yenira, Ethereum, Bitcoin’den daha düşük enflasyona sahip olacak. Özellikle harcama oranlarında Ethereum deflasyonist tarafta konum alacakken Bitcoin her ne görecek şekilde her yarılanmayla enflasyon oranı düşse de enflasyonist kalmaya devam edecek.

dedi.

Raman’ın duyurularına göre, Bitcoin dijital altın olarak işlevini sürdürecek olsa da Ethereum, merkeziyetsiz finansın temel katmanı olarak daha geniş bir kullanım alanına sahip olacak. Ayrıca Raman, Merge güncellemesinin zirve işlem ücretleri üzerinde belirgin bir etkisinin olmayacağını yine de bunun sorun olmadığını çünkü kişisiların çoğunlukla ikinci katmana geçiş yapacağını belirtti.

Araştırmacı, güncellemeden zaman en yenira katman kullanımı hakkında şu ifadelere konum verdi:

Merge ile beraber hepsini kapsayan kişisiların ikinci katmanda olması gerektiğini ve artık ilk katmanın güvenlik ve merkeziyetsizlik için temel katman olarak kullanılacağını öğrenmesi gerekiyor.