Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu’ndan canlı yzamanından önemli konuşmalar

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu Habertürk TV’de Mehmet Akif Ersoy’un meseleğu oldu. Gündeme dair konuşmalarda bulunan Davutoğlu altılı masayla ilgili merak edilenleri de değerlendiriyor.

ahmet2

Davutoğlu’nun konuşmalarından satır işe koyulrı;

  • (İmza yetkisi) Anayasal olarak uygundur. Kastettiğimiz şey; geçiş süreci içinde toplumu bu tek aklın, tek adamın yönettiği zihniyetten, yanlışlar manzumesinden alıp, kurumsal hakkın, katılımcılığın, dayanışmanın olduğu, yetki ve sorumluluk dengelerinin paylaşıldığı sisteme geçmek istiyoruz.

  • 6’lı Masa’da bu meseleda herhangi bir ihtilaf sözmeselesu değildir. Geçiş sürecinde ortak, kurumsal hakkı, danışma, dayanışma, istişareyi harekete geçireceğiz. Bu metinle önemli bir eşik aşıldı.

  • Hep şunu söyledik; birlikte yöneteceğiz dedik. Bu bir ilkesel pozisyon. Bu görecek şekilde tecrübeden devamında bizi anayasal zorluğa düşürecek metne imza atmzamanız. Asla vesayet altında çalışacak bir Cumhurbaşkanını işbaşına getirmeyiz.

  • 6’lı masa üyeleri seçimden devamında oturup meseleşuacağız. Her parti bir Cumhurbaşkanı yardımcılığı ve bir bakanlık alacak en az. Ama oyu zirve olanlar ona göre bakanlık alacak.

Ayrıntılar geliyor…

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Milli Savunma Bakanı Akar'dan kritik temas!Milli Savunma Bakanı Akar’dan kritik temas!
İzmir ve çevre illerde hissedilen deprem!İzmir ve çevre illerde hissedilen deprem!
Önce komiser şimdi de okul müdürü… Akılalmaz sapıklık!Önce komiser şimdi de okul müdürü… Akılalmaz sapıklık!