Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Çinli Bitcoin Madencisi Bütün Bitcoinlerini Binance’e Aktardı: Fiş Mi Çekti?

Son veriler Çinli Bitcoin madencisinin bilançosunda bulunan hepsi BTC’lerini Binance’e aktardığını ortaya koydu.

On-chain analitik firması CryptoQuant verilerine göre Çinli Bitcoin madencisi 1THash, bilançosunun tamamını oluşturan 130 milyon abd parası değerinde 5.732 BTC’yi Binance’e transfer etti.

1THash, 17 ve 19 Ocak günlerinde sırasıyla 54,2 milyon abd parası değerinde 2.396 BTC ve 75,5 milyon abd parası değerinde 3.336 BTC göndererek 130 milyon abd parası değerindeki transferi tamamladı.

Bu transferler verilere göre madencinin Temmuz 2020 güninde bu yana uyguladığı en büyük çıkış oldu. 1THash’in varlıklarını Binance’e aktarmasıyla herhangi bir Bitcoin’i kalmadı. Uzmanlar, madencinin uzun zamandır aktif olarak madencilik yapmamasının ana sebebinin operasyonlarına en yeni vermiş olabileceğini olduğunu öne sürdü.

CryptoQuant danışmanıi Julia Moreno 1THash’in emekli bir madenci olduğunu çünkü madencilik havuzunun en yeni 30 gün içerisinde yalnızca iki blok çıkardığını belirtti. Ayrıca başka kaynaklardan alınan verilere göre 1THash en yeni 6 ay içerisinde yalnızca 13 blok çıkardı. Madencinin faaliyetlerinin büyük bir kısmını 2019 ve 2021 yılları arasında gerçekleştirdiği bu süre zarfında 4.900’den fazla blok çıkardığı belirtildi.