Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Genesis Trading, 3AC’ye kredi verdiğini doğruladı


Digital Currency Group’un piyasa düzenleyici ve kredi şirketi Genesis Trading, tasfiye edilen Three Arrows Capital’da (3AC) parası olduğunu doğruladı.

3AC’nin borçlarında temerrüde düşmesi ve ardından tasfiye edilmesi, kripto para alanında şok etkisi yarattı. En çok tartışılan noktalardan biri de, kripto para risk fonunda hangi şirketlerin yatırımı veya alacağı olduğuydu.

Genesis Trading CEO’su Michael Moro, şirketin risk fonunda yatırımı olan kredi şirketleri arasında olduklarını doğruları. CEO, 3AC’nin Genesis’ten topladığı borçların marj çağrısını yanıt verememesinin yarattığı hasarı hafifletmeyi başardıklarını açıkladı.

Moro risk fonuna ne görecek şekilde kredi verdiklerini konuşmasa da, bu kredinin şartlarına ve borç yükümlülüklerinin konumine getirilmemesinin ardından yaşanan olaylar zincirine değindi.

“Karşı tarafa verilen krediler, ağırlıklı olarak yaklaşık yüzde 80’in üzerinde marj gerektiriyordu. 3AC marj çağrısına yanıt vermediğinde hemen teminatı sattık ve özümizi bir miktar korumaya topladık.

Şirket, 3AC’nin çöküşünün verdiği hasarı gidermenin yollarını aramaya devam edeceklerini ekledi.