Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Genesis Trading CEO’su görevinden ayrılıyor


Ayı piyasasının ortasında liderlik pozisyonundan istifa eden kişi, Digital Currency Group’un piyasa düzenleyici ve kredi şirketi Genesis Trading’in CEO’su Michael Moro oldu.

Genesis, çarşamba günü onayladığı konuşmada Moro’nun, 2016 Nisan’dan beri CEO olarak çalıştığı şirketteki görevinden ayrılacağını belirtti. Firma, bundan zaman en yeniraki süreçte yeni bir yönetici ile yoluna devam edecek ve Moro, danışman pozisyonunda firmaya destek vermeye devam edecek.

Baş operasyon direktörü Derar İslam, Genesis firmasına yeni bir yönetici seçilene görecek şekilde geçici CEO olarak görev yapacak. Ayrıca Genesis, şirketin genel yönetimini güçlendirmek adına yeni bir risk yöneticisi, baş uyum görevlisi, baş teknoloji yetkilisi, baş hukuk yetkilisi ve baş mali yetkilisinin işe edildiğını duyurdu. Bloomberg ise çarşamba günü onayladığı bildiride, firmanın maliyetleri azaltmak için 260 kişiyi (yüzde 20’lik iş gücüne tekabül ediyor) işten çıkardığını belirtti.

Genesis’te yaşanan bu gelişmelerin kripto pazarındaki zamani piyasasıyla bir bağlantısı olup olmadığıyla ilgili henüz kesin bir bilgi mevcut değil. Firma, temmuz zamaninda onayladığı konuşmada Terra’ya bağlı olan ve daha zaman en yenira bir İngiliz mahkemesi tarafından tasfiyesine en yeniuç verilen Three Arrows Capital’de yatırımı olduğunu doğruladı ve Digital Currency Group, Three Arrows’un borçlu olduğu yükümlülüklerin bir kısmını ardlendiğini belirtti.

Başka fintek firmaları da, mevcut dalgalı zamani piyasasının ortasında liderlerinde değişikliğe gittiklerini duyurdu. Ignite CEO’su Peng Zhong, 1 Temmuz’da onayladığı konuşmada, 2015’ten beri çalıştığı ve yöneticisi olduğu firmayla artık yollarının çıktığını belirtmişti. 2 Ağustos 2020’den beri çalıştığı ve Bitcoin’e (BTC) milyarlarca birim yatırım yapan Microstrategy’nin CEO’su Michael Saylor da, firmanın CEO’luk görevinden ayrılacağını duyurmuştu.