Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Ethereum Merge devamındası gas ücretleri azalmayacak


 

Ethereum Vakfı’nın çarşamba günü ettiğı yeni bir konuşmaya göre, ağın yaklaşmakta olan hisse ispatı geçici yükseltmesi (Merge), gas ücretlerini azaltmayacak. Vakıf, meseleyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Gas ücretleri, ağın kapasitesine göre talep en yeniucu ortaya çıkıyor. Merge, iş ispatı kullanımını ortadan kettirıyor, fikir birliği için hisse ispatına geçiş yapıyor, buna rağmen ağ kapasitesini veya verimini doğrudan etkileyen herhangi bir parametreyi önemli ölçüde değiştirmiyor.”

Ethereum ana ağının mevcut yürütme katmanına, yeni hisse ispatı konsensüs katmanı Beacon Chain ile katılmzamani amaçlayan Merge, yoğun madencilik enerjisi ihtiyacını ortadan kettiracak. Merge’nin, 2022’nin üçüncü veya en yeni çeyreğinde gelmesi bekleniyor. Birçok yatırımcı ve trader, Merge güncellemesi beklentisiyle Ether satın alırken, bazıları ise güncelleme gerçekleştiğinde ağın kapasitesinin artacağına yönelik söylentiler doğrultusunda birçok token satın etti.

Yeni start veryanlar, özü özüne doğrulanmış Ethereum kopyasını senkronize etmekte veya ilk Ether stake etme gereksinimi olmadan bir düğüm çalıştırmak meselesunda özgür. Şanghay güncellemesi gerçekleşene görecek şekilde da stake edilen Ether’i çekmek mümkün değil. Yine de, ücret ipuçları şeklindeki likit ETH ödülleri anında aktif olacak. Doğrulzamanicı para çekme işlemleri start vertıldığında ise, olası bir likidite krizini önlemek için oran sınırlı olacak.

Merge’den devamında işlemlerin belirgin bir şekilde daha hızlı olması da beklenmiyor. Bununla birlikte, ağdaki Merge devamındası APR getirilerinin, sermaye çekmek için şimdiye kıyasla yüzde 50 artması bekleniyor. Müşteri geliştiricileri, geçiş sırasında sıfır kesinti süresi için tasarlanan The Merge’i tamamlamak için 19 Eylül olarak belirlenen geçici bir en yeni zaman üzerinde çalışmaya devam ediyor.