Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Goldman Sachs’ın Verileri Kısa Vadede Bitcoin’den (BTC) Büyük Çıkışlar Öngörüyor

Küresel enflasyonla mücadele kapsamında artırılan faizler en yeniucu düşen kripto paralarda dip senaryoları meseleşulurken Goldman Sachs’ın verileri düşüşün henüz yeni start verdığına işaret ediyor olabilir.

ABD Enflasyon Korumalı Tahvil (TIPS) getirisi, 2022 Ağustos zamaninın başından bu yana 100 baz puan (bps) artış göstererek kripto para birimleri de dahil olmak üzere birçok riskli piyasada dalgalanmalara sebep oldu. Uzmanlar, ünlü yatırım bankası Goldman Sachs’ın 16 Eylül zamaninde paylaştığı araştırma raporuna göre ilerleyen dönemlerde kripto para piyasalarından çıkışların hızlanabileceğini belirtti.

3333

Pandemi ile piyasalara sürülen zirve miktardaki nakit, ardı ardına gelen faiz artırım en yeniuçlarıyla hızla piyasadan çekiliyor. Goldman Sachs, tüketicinin enflasyon karşısında korunması için ABD Hazinesi tarafından ihraç edilen ve düzenli olarak getiri oranları ayarlanan TIPS getirilerinin yıl en yeniuna görecek şekilde %1,25 seviyelerine çıkmasını bekliyor.

Uzmanlar, TIPS reel getirilerinin yükselmeye devam etmesi durumunda önümüzdeki zamanlarda başta Bitcoin ve Ethereum gibi öncü kripto paralar olmak üzere kripto para piyasası, hisse senedi piyasalarında ve emtialarda çıkışlar görülebileceğine dair yatırımcıları dikkat.