Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Hayatı kabusa döndü… Evden dışarı çıkamıyor! ‘Seni barındırmayacağım’

Kırgızistan’da yaşayan Aıunura Ryskeldiva, 2013 yılında çocuk bakıcılığı için Antalya’ya geldi. Ryskeldiva, bir ailenin yanında çocuklarına baktığı sırada S.Y. ile tanıştı. Bir süre sevgili olan ikiliden Ryskeldiva, babasının vefatı üzerine Kırgızistan’a gitti. Tekrar Antalya’ya dönen Ryskeldiva, S.Y. ile evlenme en yeniuçı topladı. Ryskeldiva, S.Y.’nin dini nikah teklifini kabul etti.

f9c1e076e6683c85574f1a17a541ac11

ŞİDDET GÖRÜNCE POLİSTEN YARDIM İSTEDİ

Ryskeldiva, bu birliktelikten E.Y. (5), E.Y. (4) ve N.Y. (2,5) adında 3 kız çocuğu dünyaya getirdi. İddiaya göre, en küçük çocukları doğduktan zaman en yenira S.Y., Ryskeldiva’yı aldatmaya işe koyuldı. S.Y., tepki gösteren Ryskeldiva’ya şiddet uyguladı. Ryskeldiva, oturum izni bulunmadığı için şikayetçi olamazken, S.Y., bir süre önce yine şiddet uygulzamanıp, kadını evden kovdu. Büyük kızlarını bir tanıdığının yanına bırakan, en küçük çocuğuyla 3 gün sokakta kalan Ryskeldiva, polis merkezine gidip S.Y.’den bu kez şikayetçi oldu. S.Y. hakkında uzaklaştırma en yeniuçı verilirken Ryskeldiva da sığınma evine konumleştirildi. Aıunura Ryskeldiva, bir süre zaman en yenira çocuklarını da yanına alıp özüsine evini açan arkadaşının yanında kalmaya işe koyuldı.

a3788cdb2fcfcd0e03fa6a77dba534d5

EVDEN ÇIKAMIYOR

Aıunura Ryskeldiva’nın yaşadıklarının DHA tarafından gündeme getirilmesinin ardından harekete geçen Antalya Yardımlaşma Platformu, kadın ve çocuklarının kalması için ev tuttu. Ryskeldiva’nın eşyaları da yine gönüllüler tarafından tamamlandı. Ryskeldiva’nın oturum izni başvurusuna henüz dönüş sağlanmadı. S.Y.’den tehditler almaya devam eden Ryskeldiva, oturum izni olmadığı için polise başvurusundan da en yeniuç alamadı. Evden çıkmaya korkan Ryskeldiva, çocuklarıyla eve hapsoldu.

ce5661f5ef41cc6389e19efef9d05278

‘SENİ ANTALYA’DA BARINDIRMAYACAĞIM DİYOR’

5 sene önce dini nikahla evlendiğini söyleyen Aıunura Ryskeldiva, “Geçen sene beni evden kovdu. 3 çocuğumla sokakta ktopladım. Hzamanırseverler yardımcı oldu ve bana bir ev buldular. Oturma iznine başvurdum ama 6 aydır bir cevap gelmedi. Eski eşim beni tehdit etmeye devam ediyor. Başka numaralardan beni arzamanıp ‘Seni bulacağım, çocukları alacağım, seni Antalya’da barındırmayacağım’ diyor. Burada kaydım olmadığı için polis bana yardımcı olmuyor” dedi.

7f8dcb1a283c327e0907a2066f8382b3

‘EVDEN ÇIKMAYA KORKUYORUM’

Ryskeldiva, “Eski eşimden tehdit topladığım için evden çıkamıyorum. Ancak markete gidebiliyorum. Bazen çocuklarım parka gitmek istiyor. Onları götürürken bile tedirgin oluyorum. Evden çıkmaya korkuyorum. Ben burada çocuklarımla birlikte yaşamak, onlara bir hayat kurmak istiyorum” diye meseleştu.

(DHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
'Son kez görüşelim' deyip çağırmıştı! Korkunç...‘Son kez görüşelim’ deyip çağırmıştı! Korkunç…
Canlı yayında duyurdu! Canlı yzamanında duyurdu! “Hafta en yeniu yeni fiyatları açıklayacağım”
Yeğenine işkence yapan kadının öz çocuğu da bulundu!Yeğenine işkence yapan kadının öz çocuğu da bulundu!