Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin’de 20.000 Dolar Seviyeleri Aşırı Talep Bölgesi -Glassnode

On-Chain veri ve analitik platformu Glassnode, en yeni 24 saatlik periyotta %4’e yakın bir düşüş yaşayarak 21000 abd parası seviyelerine görecek şekilde gerileyen Bitcoin’in 20.000 abd parası seviyelerinde “aşırı talep” olduğunu söyledi.

Glassnode tarafından her 7 gün yzamanimlanan raporun 25 Temmuz zamanli “30. Hafta on-chain bülteni”nde, 20.000 abd parası seviyelerinde aşırı talep olduğunu söylendi. Raporda buna ek olarak; 20,30 ve 40 bin abd parasılar gibi psikolojik noktalarda yeni kısa vadeli Bitcoin sahipleri olduğunu söyledi.

Glassnode’un bir danışmanıi, en yeni yaşanan düşüşte psikolojik seviyelerden Bitcoin alan yatırımcıların birçoğunun sat sat yapmadığını söyledi. Analist bu durumun, Bitcoin’in diğer yatırım araçlarından daha fazla kazanç getirme ihtimalinin bulunmasından kaynaklanabileceğini belirtti.

Glassnode 30. Hafta On-Chain Raporu

Bu yatırımcıların fiyata bakmaksızın Bitcoin’e güvendiklerini söyleyen Glassnode, bu kişilerin uzun vadeli yatırımcıya dönüşme potansiyelinin olduğunu belirtti. Raporda, “40 bin ve 50 bin abd parası seviyelerinde alım yapan yatırımcılar yakın zamanda uzun vadeli yatırımcı kategorisine girecek ve bu argümanı desteklemeye yardımcı olacaktır.” ifadelerine konum verildi.

Glassnode, “gerçekleşen fiyatın” sadece 17 gündür altında bulunduğumuzu belirterek bir süre daha zamani piyasasının sürme ihtimali bulunduğunu söyledi.