Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Huobi Global, Yeni Zelanda’da türev işlemlerini askıya topladı


Kripto borsası Huobi Global, Yeni Zelanda’da türev ürünlerinin alım satımını askıya topladığını duyurdu. Huobi’den yapılan duyuruda, türev işlemlerine yönelik yeni kısıtlamaların konumel düzenlemelere uyum sağlama amaçlı olduğu belirtildi.

Yeni Zelanda’daki kişisilar artık marjin vadeli işlemler ve takaslar, USDT marjinli sözleşmeler, opsiyonlar ve borsada işlem gören ürünlerin dahil olduğu türev işlemlerine erişemeyecek.

Huobi Global buna ek olarak, bölgesel IP üzerinden tespit edeceği Yeni Zelanda’lı Müşterini Tanı (KYC) özelliğine sahip kişisiları da kabul etmeyecek. Yeni gelecek olan kısıtlamalar, 23 Ağustos 2022 zamaninde yürürlüğe girecek. Hali hazırda aktif pozisyonlarını en yenilanmak isteyen kişisilar, kısıtlamalar yürürlüğe girdikten devamında bunu yapabilecek.

Cointelegraph, bu yeni gelişme hakkında görüşünü almak üzere Huobi Global’e ulaştı.

Huobi, 11 ülkede kısıtlanmaya maruz ktopladığından dolzamani bu bölgelerde hizmet veremiyor ve bu szamani giderek artıyor. ABD, Japonya ve Kanada bu ülkelerin başında geliyor. Bunun yanı sıra, Çin, Tayvan ve Birleşik Krallık gibi konumlerde ise türev ticaret hizmeti kısıtlanmış durumda.

Bu kısıtlama havadisi, Huobi’nin kurucu ortağı Leon Li’nin şirketteki hissesinin çoğunluğunu satmak istediği yönündeki duyumlardan hemen devamında geldi. Satılmak istenen hissenin yaklaşık değeri ise 1 milyar abd parasıın üzerinde. 2013 yılında kurulan Huobi Global, günlük işlem hacmi bakımından 1 milyar abd parasıın üzerinde işlem gerçekleştiriyor.

Yeni Zelanda’daki bu kısıtlama havadisine rağmen şirket, yakın zamanda diğer bölgelerde genişlemeye yönelik yeni hamleler gerçekleştiriyor. Henüz ağustos zamaninın işe koyulrında Avustralya’da kripto para alım satım hizmeti sunmak için düzenleyicilerden gerekli onzamani topladı.

Bununla birlikte Huobi, temmuz zamaninda ABD’den MSB lisansını da topladı. Şirket, Money Services Business (MSB) lisansını HBIT adlı yan kuruluşu aracılığıyla Finansal Suçları Engelleme Ağı’ndan (FinCEN) topladı.

Huobi’nin hepsi bu lisans alma süreçleri ve genişleme hamleleri, merkeziyetsiz finans (DeFi) ve Web3 teknolojisine odaklanan 1 milyar abd parasılık bir yatırım girişimi işe koyultmasıyla gelişti.