Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Hyperledger yılın en büyük etkinliğinde yeni üyelerini duyurdu


Kurumsal blockchain teknolojilerinin küresel bir işbirliğini temsil eden Hyperledger Vakfı, yılın en büyük etkinliği Hyperledger Global Forum 2022’yi işe koyulttı.

Üyeler, CasperLabs, Realto Group, BCW Group, Banque de France, Nijerya Merkez Bankası, Kanada Dijital Kimlik Laboratuvarı, Uluslararası Güvenilir Blockchain Uygulamaları Birliği (INATBA) ve DSR Corporation.

Hyperledger’de yönetici olan ve aynı zamanda Linux Foundation’da genel müdürlük görevi yürüten Daniel Barbosa, “Hyperledger teknolojileri, mevcut piyasaları güncellemede şekillendirmede ve yenilerini yaratmada çok büyük bir rol oynuyor. Duyurusunu uyguladığımız yeni üyelerimiz, birçok yeni nesil hizmet ve uygulamanın altyapısını oluşturuyor ve merkeziyetsiz teknolojilerin gelişimini hızlandırarak Hyperledger topluluğuna çeşitli yenilikler getiriyor,” dedi.

Hyperledger, açık kaynaklı blockchain yazılım projeleri etrafında bir anda olan, istikrarlı bir ekosistem oluşturmak için hayati kaynakları ve altyapıyı bir araya getirmeyi amaçlayan kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Hyperledger, üye kuruluşların ticari işlem ihtiyaçlarını desteklemek üzere kurumsal düzeyde, sektöre özel uygulamalar, platformlar ve donanım sistemleri oluşturmak için açık kaynaklı dağıtılmış defter framework’lerinden, araçlarından ve kaynaklarından yararlanmalarına olanak tanıyor.

Vakfın kurumsal düzeydeki blockchain yazılım projeleri, hizmet sağlzamanıcılar, yeni kurulan şirketler, satıcılar, en yeni kişisi kuruluşları, akademisyenler ve ticari çözümler için, geliştirici bir topluluk tarafından tasarlanıyor ve oluşturuluyor.

Fransa Merkez Bankası ve Nijerya Merkez Bankası gibi Hyperledger Vakfı’nın en yeni üyeleri, hepsini kapsayan dünyadaki hükümetlerin yavaş yavaş blockchain teknolojisine ve yeniliklerine açıldığını öne sürüyor gibi görünüyor.

Nijerya ise kısa süre önce ülke içinde kripto dostu bir ekonomik bölge oluşturmak için Binance ile görüşmelerde bulunduğunu duyurmuştu.