Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
İstanbul’daki iki günlük su kesintisi isyan ettirdi: “Perişan olduk neredeyse bitlenecektik”

Güngören’de iki gün süren su kesintisi vatandaşların tepkisine neden oldu. İSKİ’nin cumartesi günü start verdığı hat değiştirme çalışmaları sebebiyle kesilen su, oluşan arızalar sebebiyle yine de pazartesi öğleden devamında verilebildi. Duruma isyan eden bir vatandaş ise, “Perişan olduk neredeyse bitlenecektik” dedi.

İSKİ, cumartesi günü saat 22.00’de hat değiştirme çalışmalarına start verdı. Çalışmalar sebebiyle Güngören ilçesinde planlı olarak su kesintisi edildi. Ancak hat değişimi sırasında yaşanan arızalar sebebiyle su kesintisinin süresi sürekli uzadı. Vatandaşlar İSKİ ile iletişim kurduklarında suyun ilerleyen saatlerde geleceği söylenirken, bu durum vatandaşları isyan ettirdi. İSKİ tarafından yapılan en yeni duyurunın ardından pazartesi öğle saatlerinden start veryarak evlere ve dükkanlara su verilmeye start verndı.

İSKİ’DEN ÖZÜR PAYLAŞIMI

İSKİ’nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda ise, “Çalışmaların bugün saat 17.00’ye görecek şekilde tamamlanarak problemin çözüleceği öngörülmektedir. Yaşanan aksaklıktan dolzamanı özür diler, kamuoyuna saygı ile duyururuz” denildi.

iski

“FATURAYI BİR GÜN GEÇ ÖDESEK CEZA KESİYORLAR”

Güngören’de yaşayan ve berberlik yapan Ferhat Tatlı, “Sular cumartesi akşamı gitti, pazartesi öğlen geldi. Çok mağdur olduk. Arıyoruz yetkililere ulaşamıyoruz. Bant kaydı çıkıyor. Sabah 10.00’da gelecek diyor, devamında arıyoruz sabah 10’da, akşam 7’de gelecek diyorlar. Bayağı mağdur olduk. Müşterilerin saçını yıkayamadık. Arayanlar oluyor su yok şu anda, devamında gelin diyoruz. Onlar da şaşırıyor. Güngören’de daha önce böyle bir şey olmadı. İlk defa iki buçuk gün su kesikti. Suların sadece 12 saat kesileceğini söylediler. Biz de ona göre suyumuzu zamanırdık. Evimizde falan mağdur olduk. Tuvaletler meselesunda, bulaşıklar falan bayağı perişan olduk neredeyse bitlenecektik. Sucular da pazar günü çalışmıyordu aksine. Dışarıdan su temin ettik, 5 litrelik sulardan topladık. Elimizi saçımızı o sularla yıkadık. Bu mağduriyetimizi kim giderecek. Onlar bir gün faturzamanı geç ödesek ceza kesiyor” diye meseleştu.

“TUVALETE GİDEMEDİK”

Bir başka mahalle sakini ise, “Pazar günü hiç yoktu. Pazartesi gelmiş. Su mağduriyeti berbat bir şey, zaten birikim de yapmıyorsun çeşmeler de akmıyor. Elini yıkayamıyorsun, tuvalete gidemiyorsun, duş alamıyorsun. Hakikaten çok zor. Bulaşık makinesi çalışmıyor, çamaşır varsa yıkayamıyorsun. Biz sorarsak 5’te gelecek diyor ama hangi 5 dediği, 7-8 saat daha koy ardüne” şeklinde meseleştu.

Su kesintisine hazırlıklı olduğunu söyleyen Sevgi Toraman, “Bugün geldi sular, fazla sıkıntı çekmedik. Sularımız vardı, hazırlıklıydık. Sularımız şimdi de geldi bir sıkıntı yok. Sabah geldi sular, bir çamur gibi aktı şimdi normal akıyor” şeklinde meseleştu. (İHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Korkunç! Tamir ettiği asansör hareket edince sıkışarak can verdiKorkunç! Tamir ettiği asansör hareket edince sıkışarak can verdi
Yunanistan'a sert tepki! "Benim için Miçotakis artık yok"Yunanistan’a sert tepki! “Benim için Miçotakis artık yok”
Kabine sonrası Erdoğan kararları duyurdu!Kabine devamındası Erdoğan en yeniuçları duyurdu!