Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Kendisine küfür eden kişiye attığı tokat hayatını karuçtu! Hem işinden hem tazminatından oldu

Otomotiv parçaları üreten bir fabrikada 6 yıldır çalışan Kani Yılmaz’a (36), iddiaya göre özüsiyle aynı bölümde çalışan başka bir işçi sürekli hakaret ve küfür etmeye işe koyuldı. Hakaretlere dayanamayan Yılmaz, annesine küfür ettiği ileri sürülen şahsa tokat attı. Bunun ardından Yılmaz ve diğer şahsın işine en yeni verildi. Tokat attığı için işten çıkarılan Yılmaz, 6 yıldır çalıştığı için hakkı olan tazminatından da oldu. Epilepsi hastası olduğu için hiçbir konumde iş bulamadığını söyleyen Yılmaz, şimdi tazminatını alabilmek için mücadele veriyor. Eşi ve biri 3 buçuk diğeri 7 yaşında olan iki çocuğuyla her gün fabrikanın önüne gelen Yılmaz, burada tek başına eylem yapıyor. Dikkat çekebilmek için aracına pankartlar asan Yılmaz, sesini duyurabilmek için de sloganlar atıyor.

AW705101_04

“KARŞIMA GEÇTİ VE BANA ANA, AVRAT SÖVDÜ”

Süreci anlatan Kani Yılmaz, “Nerede bir peren yeniel açığı varsa oraya sürüldüm ve orada çalıştırıldım. Şahıs; emekliliği gelmiş, primi dolmuş, pandemi zamanından bu yana işten, güçten tamamıyla elini, ayağını çekmiş ve çıkartılmzamani bekliyordu. Ben başta olmak üzere sağa, sola sataşarak özüsini çıkuçturmanın derdindeydi. Kendimi bildiğimden bu yana epilepsi hastasıyım. Ama bzamanilma, nöbet geçirme gibi herhangi bir sıkıntım yok 15-20 yıldır. Düzenli olarak ilaç kullanıyorum. Bu şahıs geldi sürekli beni diplzamanicı, küçük düşürücü, arkadaşlarımın yanında onurumu kırıcı, rencide edici laflar kullandı. ‘Koca kafalı’, ‘Öküz kafalı’, ‘Deli’ ve daha ağza alınmayacak laflar söyledi. Ben bunu amirlerime memurlarıma, başımdaki mühendislerime, iş veren olarak insan kaynaklarına dahi söyledim. İş konumimde sendika var, onlara da söyledim. Hiçbir meseleda işlem yapılmadı. En en yeni bu şahıs geldi, karşıma geçti ve bana ana, avrat sövdü. Anama, bacıma küfür ederek bana hakaretler etti. Buradan herkese soruyorum, şahsın teki karşınıza geçse, ana, avrat size küfür etse özünizi ne görecek şekilde tutabilirsiniz? Bütün erkeklere bunu soruyorum, bütün iş verenlere bunu soruyorum, özünizi ne görecek şekilde tutabilirsiniz? Ben de haklı olarak, bu şahsı kaç sefer uyarmama rağmen ‘Git kardeşim, belanı benden bulma, beni de ekmeğimden etme’ dememe rağmen, işverenin de hiçbir önlem almamasıyla birlikte küfürden zaman en yenira ağzının ortasına bir tane vurmak zorunda kettim” dedi.

AW705101_05

“BEN EKMEK YEMEYECEK MİYİM?”

Bu olzamanin neticesinde tazminatsız, kıdemsiz, ihbarsız hatta işsizliği dahi verilmeden işinden çıkarıldığını kaydeden Yılmaz, “Bu da işverenin işine geldi, tabii ki işine gelir. Bugün benim tazminatım, ihbarım, kıdemim, hepsi içinde 70-80 bin lira para yapıyor. Az para değil. Ben bugün çocuğumla buradzamanim, bu parzamani da iş verene bırakmamanın derdindeyim. Benim paramı yedirmem. Şu çocukların nafakasını yedirmem, boğazında kalır. Ben kiracı adamım, engelliyim. Şurada bir sürü fabrika var. Epilepsi hastası olduğumu duyan fabrikalar, iş verenler ‘Kusura bakmzamanin, epilepsi hastasına iş veren olarak biz onay vermiyoruz. Biz onay versek dahi doktorumuz onay vermiyor’ diyorlar. Ben ekmek yemeyecek miyim? Ben kazanmayacak mıyım? Ben geçimimi sağlamayacak mıyım? Paramı alana görecek şekilde gerekirse buraya kamp kuracağım, gerekirse buraya çadır kuracağım, buradzamanim. Sadece bir tokat yüzünden elimden ettikları 6 yıllık tazminatımı vermelerini istiyorum” diye meseleştu.

İHA

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Kız Kulesi'ndeki restorasyonda yeni gelişmeKız Kulesi’ndeki restorasyonda yeni gelişme
Kılıçdaroğlu’ndan Selçuk Bayraktar’ın o sözlerine yanıtKılıçdaroğlu’ndan Selçuk Bayraktar’ın o konuşmalarine yanıt
Erdoğan'dan Yunanistan'a... "İzmir'i unutma, bedeli ağır olur"Erdoğan’dan Yunanistan’a… “İzmir’i unutma, bedeli ağır olur”