Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
KKR’nin sağlık hizmetleri fonu Avalanche’ta tokenize edildi


Dijital varlık şirketi Securitize Capital, 491 milyar abd ABD parasıılık fon yönetimi firması KKR’nin Health Care Strategic Growth Fund II (HCSG II) adlı fonunu Avalanche blok zincirinde tokenize etmeye hazırlanıyor. 

13 Eylül’de KKR tarafından paylaşılan havadisde, Securitize Capital Başkanı Wilford Daye, HCSG II’nin tokenizasyonunu özel sermaye piyasalarına bireysel erişim için “önemli bir atılım” olarak tanımlandı. 

Tokenizasyon, buna ek yatırımcıların ilaç, tıbbi cihazlar ve yaşam bilimleri sektörlerinde bilirkişi 23 Kuzey Amerika ve Avrupa merkezli şirkete yatırım yapan 4 milyar abd ABD parasıılık sağlık hizmetleri fonunda pgüni temsil eden bir token’a sahip olmalarına olanak tanıyor. 

Yatırımcıların, Securitize protokolünde HCSG II Fonu satın alabilmeleri için pasaportlarını ibraz etmeleri, kişisel ve vergi bilgilerini doldurmaları ve “canlılık kontrolünden” geçmeleri gerekiyor. Ayrıca yatırımcılara yüzde 0,50 yönetim ücreti uygulanacak. 

Ava Labs Kurucu ve CEO’su Emin Gün Sirer, HCSG II Fonu’nun tokenizasyonunu, “gerçek dünya varlıkları” zincir ardüne taşıma meselesunda blockchain sektörü için büyük bir kilometre taşı olarak değerlendirdi: 

KKR ise gerçek dünya varlıkların zincir ardü tokenizasyonunun minimum yatırım miktarını düşürdüğünü, dijital yatırımcı katılımını ve uyum protokollerini iyileştirdiğini ve düzenlenmiş bir alternatif alım satım sistemi aracılığıyla likidite potansiyelini artırdığını belirtti.