Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
KPSS’de bir skandal iddia daha! ‘Türkçe sorularında şifreleme var’

KPSS sınavının iptal edilmesinin yankıları sürerken daha önce Yediiklim dergisinde yzamaninlanan soruların konum ettiğı tespitiyle start veryan soruşturma devam ediyor. Başsavcılıktan yapılan duyuruda soruşturmanın çok yönlü olarak sürdüğü belirtildi.

İddiaların odağındaki yzamaninevi ise suçlamaları reddetti. Sınavla ilgili bir iddia da eğitim bilirkişiı Sadık Gültekin’den geldi. Gültekin Türkçe sorularında şifreleme yapılarak cevapların sorulara gizlendiğini söyledi.

Yediiklim Yzamaninevi’ndeki aramaya ilişkin Başsavcılık’tan yapılan duyuruda ise “Soruşturma çok yönlü olarak ve titizlikle sürdürülmektedir” denildi.

3

KPSS’DE TÜRKÇE SORULARINDA ŞİFRELEME İDDİASI

NTV’nin havadisine göre; eğitim bilirkişiı Sadık Gültekin ise sınavla ilgili yeni bir iddizamani gündeme getirdi. Türkçe testinde şifreleme olduğunu söyleyen Gültekin, “Şifrelemeyi ilk kelime ile en yeni kelimede yapmışlar. Soruda cumartesi kelimesi geçiyor. 4. soru da C seçeneği Cumartesi C ile başlıyor. Albert Camu da Camu’yu vurguladığımızda vurguda ilk C seçeneği gelir, Doğru cevap C. Vebzamani vurguladığımızda da ilk seçenek hangisi ‘veBa’ B. Doğru yanıt B.” dedi.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Vatandaşlar fark etti! Sinop'ta panikleten görüntü...Vatandaşlar fark etti! Sinop’ta panikleten görüntü…
ABD’de maymun çiçeği virüsü alarmı! Acil durum ilan edildiABD’de maymun çiçeği virüsü alarmı! Acil durum ilan edildi
3 milyondan fazla kişiyi ilgilendiriyor! KPSS...3 milyondan fazla kişiyi ilgilendiriyor! KPSS…