Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Kripto ayı piyasası ne kadar sürecek? : Analiz

Makro yatırımcı Raoul Pal, kripto piyasasına hakim olan düşüşün ancak Fed’in faiz artırımlarını durdurarak sıkı para politikasını gevşetmesi durumunda sona ereceğine inanıyor. Pal, tahmininin önümüzdeki birkaç ay içinde gerçekleşebileceğine inanıyor.

Yatırımcı, Cointelegraph ile onayladığı özel bir röportajda, “Fed’in insanların beklediği derecede hızlı bir şekilde faiz artırmasının olasılığı düşük. Tahminlerime göre yaz aylarında muhtemelen oranları artırmayı bırakacaklar,” ifadelerini kullandı.

Pal’a göre yüksek faiz oranları ve yaklaşan bir durgunluk korkusunun birleşimi, mevcut kripto ayı piyasasına neden olan ana makro faktörleri oluşturuyor.

Yatırımcı buna ek olarak, “Bireysel yatırımcıların kazançları, fiyatlar kadar yükselmedi ve dolayısıyla isteğe bağlı gelirlerini kaybettiler. Böylece insanlar sadece birim maliyetini ortalama olarak daha az tutabiliyor ve dahil olabiliyor,” dedi.

Pal, kripto piyasasının henüz dibi görmediğini ve yakın zamanda toplu bir tasfiye aşamasının da gerçekleşebileceğini düşünüyor.

Yatırımcı, “Hisse senetlerinde herhangi bir tasfiye artışı görürsek bu durum sonuç olarak kripto piyasasının nihai teslimiyetine neden olacak,” dedi.

Pal’e göre Fed, bu noktada para politikasını gevşetecek ve bir miktar likiditenin finansal piyasalara akmasına izin verecek ve böylece bir devamındaki kripto rallisini ateşleyecek.

Yatırımcı, “Tahvil, kripto ve belki de bazı teknoloji hisselerinde rallilere şahit olacağız,” ifadelerini kullandı.

Kripto piyasasındaki bir devamındaki boğa koşusunu kolaylaştırabilecek diğer faktörler arasında bir Bitcoin spot ETF’sinin onaylanması ve Ethereum’un 2022’nin 3. çeyreği için beklenen bir hisse kanıtı sistemine geçmesi bulunuyor.

Röportajın tamamını izleyebilmek için YouTube kanalımıza göz atmayı ve abone olmayı unutmayın!