Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Kripto kredi protokolü Hodlnaut adli yönetici için başvuruda bulundu


Singapur merkezli kripto kredi platformu Hodlnaut, devam eden zamani piyasasında patlak veren likidite krizini yönetmek ve varlıklarının zorla likide edilmesine önlemek amacıyla adli yönetim talep etti.

Kredi platformu, salı günü onayladığı duyuruda Singapur Yüksek Mahkemesi’ne adli yönetim altına girmek için başvuruda bulunduklarını açıkladı:

“Varlıklarımızın zorla likide edilmesini önlemeyi hedefliyoruz, çünkü bu, kişisilarımızın BTC, ETH ve WBTC gibi kripto paralarını güncel düşük kurlardan satmalarını gerektirecek uygun olmayan bir çözüm olacak. Bunun konumine, adli yönetime girmenin en iyi toparlanma şansını sunacağına inanıyoruz.”

Adli yönetim, Singapur’da finansal sıkıntı çeken şirketlerin özü özülerine rehabilite olmalarına olanak sağlayan bir yasadır. Bu kanun kapsamında mahkeme, adli yönetici denilen bir memuru sıkıntı çeken şirkete, yönetimi şirket yöneticisinden bir süreliğine devre almak üzere atıyor. Şirket, mahkeme onzamani alınana görecek şekilde kısa bir süreliğine görevlendirilmek üzere geçici adli yönetici atanması için başvuruda da bulunabiliyor.

Hodlnaut, hem geçici olarak hem de devamında görev almak üzere finansal danışmanlık şirketi Kairos Corporate Advisory’nin yöneticisi Tam Chee Chong’u önerdi. Kredi platformu, Chong’un kurumsal finans danışmanlığında neredeyse 40 yıllık deneyimi olduğuna ve yeniden yapılandırılan bir çok şirkette adli yönetici pozisyonunda bulunduğuna dikkat koydu. Duyuruda şöyle belirtildi:

“Chong’un deneyimi ve geçmiş performansıyla kurtarma planımızı etkili bir şekilde yürütebileceğini ve şirketi yeniden yapılandırabileceğini düşünüyoruz.”

Başvurunun henüz mahkeme tarafından değerlendirilmediği belirtilirken, başvuruda bir devamındaki güncellemenin ise 19 Ağustos’ta yapılacağı açıklandı.

Başvuru onay alırsa, Hodlnaut yasal hak talepleri ve yargılama işlemlerinden de bir süre muaf tutulacak.

İlginizi çekebilir: Celsius Network’ün gerçek sermaye açığı 3 milyar birim iddiası

Hodlnaut, Terra ekosisteminin çöküşü ve kripto risk fonu Three Arrows Capital’ın ödeme aczine düşmesinin ardından zor günler geçiren çok szamanida kripto kredi platformundan yalnızca biri. Hodlnaut, piyasa koşulları ve likidite krizini gerekçe gösterek hepsi alım-satım ve yatırma-çekme faaliyetlerini 8 Ağustos’ta durdurdu.