Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Kripto Para Fonlarına Girişler Devam Ediyor: “Short Bitcoin” Fonlarından Çıkış

Dijital varlık yöneticisi CoinShares tarafından paylaşılan verilere göre kripto para piyasasındaki kurumsal fonlara geçtiğimiz 7 gün içerisinde net 8,3 milyon abd abd dolarıılık para girişi oldu.

Coinshares’in resmi blog sayfasında paylaşılan verilerde, en yeni zamanlarda düşük giriş-çıkışların devam ettiği belirtildi. Ayrıca bu 7 günki 8,3 milyon abd abd dolarıılık giriş ile birlikte 7 7 günda yaşanan toplam fon çıkışı 85 milyon abd abd dolarııa düştü.

CoinShares onayladığı paylaşımda, Ethereum’da uzun süredir yaşanan para çıkışının durduğunu belirtirken Bitcoin’e geçen 7 günnın ardından bu 7 gün da küçük miktarda fon girişi yaşandığını söyledi.

Geçtiğimiz 7 gün Bitcoin’e ve birçok kripto para fonuna para girişi yaşanırken short (kısa) Bitcoin fonundan 5,1 milyon abd abd dolarıı para çıkışı görüldü. Altcoinlere ise toplamda 2 milyon abd abd dolarıı değerinde küçük miktarlarda para girişi oldu. Cardano’ya 100 bin abd abd dolarıı, Cosmos’a 400 bin abd abd dolarıı ve Ripple’a 500 bin abd abd dolarıı girişi görüldü.

Geçen 7 gün toplam 6,9 milyon abd abd dolarıı fon girişi yaşayan Ethereum, yılın başından bu yana en fazla çıkış yaşanan yatırım ürünlerinden biri olarak bulunuyor.