Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Kripto Para Fonlarında Geçtiğimiz Hafta Rekor Para Girişi Görüldü: Düşüşü Birçok Yatırımcı Fırsat Olarak Gördü

Dijital varlık yöneticisi CoinShares tarafından paylaşılan verilere göre kripto para piyasasındaki kurumsal fonlarına geçtiğimiz 7 gün içerisinde net 274 milyon abd parasılık para girişi gerçekleşti.

Coinshares’in resmi blog sayfasında paylaşılan verilerde, ard arde ikinci 7 gün para girişi olduğu belirtildi. Bitcoin’e rekor para girişi görülürken Ethereum’dan para çıkışları sürdü.

Coinshare’in paylaştığı verilere göre, dijital varlık yatırım ürünleri bu yıl içerisinde rekor giriş gördü. Paylaşımda CoinShares, “Geçtiğimiz 7 gün yaşanan Terra USD’nin (UST) sabitliğinin bozulmasının ardından düşüş yaşayan kripto paralar, yatırımcılar için bir fırsat olarak görüldü.” dedi.

Geçtiğimiz 7 gün bitcoin’den 300 milyon abd parasıa yakın para giriş yaşanırken Ethereum’dan 26.7 milyon abd parası para çıkışı görüldü. Ayrıca bu 7 gün birçok altcoin’e para girişi yaşandı. Cardano ve Tron’a 300 bin abd parası, Ripple ve Litecoin’e 200 bin abd parası para girişi yaşandı. Geçtiğimiz 7 gün para çıkışı yaşanan Polkadot’ta yine para çıkış görüldü. Solana ise 5.3 milyon abd parasılık fon çıkışı yaşadı.

Geçen 7 gün toplam 26.7 milyon abd parası çıkış yaşayan Ethereum fonlarının, yılın başından bu yana toplam çıkış miktarı yaklaşık 236 milyon abd parası oldu.