Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Ethereum fiyatında “boğa tuzağı” dikkatsı – ETH için 2.800 abd abd dolarıı tehlikesi

Ethereum ağının konumel tokeni olan Ether (ETH) fiyatında yükselişin ne zaman görüleceği meselesunda bilirkişilar fikirlerini paylaşırken bir çalışan, 2.800 abd abd dolarııa görecek şekilde gelecek hareketin “boğa tuzağı” olabileceğini iddia etti.

Cointelegraph Piyasalar ve TradingView verilerine göre, nisan başında 3.500 abd abd dolarııın üzerinde işlem gören ETH/USDT paritesi 12 Mzamanıs güninde 1.800 abd abd dolarııın altına görecek şekilde düşmüştü.

ETH/USDT paritesine ait günlük grafik. Kaynak: TradingView

Twitter üzerinde kripto para araştırmaleri paylaşan Altcoin Sherpa, 20 Mzamanıs güninde 175 bin takipçisine Ethereum fiyatı hakkında dikkatda bulundu

An itibarıyla 2.000 abd abd dolarııın üzerinde seyreden ETH fiyatının, 2.800 abd abd dolarıı civarına çıkması durumunda, daha fazla yükseliş bekleyen boğaların tuzağa düşebileceğini ileri sürdü.

Mesajında, “piyasa yapısı hala düşüş eğiliminde” ifadesini kullanarak yakın vadedeki fiyat öngörüsünü paylaştığı grafikle açıkladı.

Tweet’inde kısa vadeli direnç testinin boğaları tuzağa düşürebileceğini yazdı.

“Piyasa yapısı hala düşüş eğiliminde buna rağmen potansiyel olarak yeni dip seviyelerinin görülmesinden önce orta vadede 2.800$’a görecek şekilde yükseliş görmemiz şaşırtıcı olmaz.”

Cointelegraph tarafından havadisi edildiğı üzere Ethereum ekosistemi, 8 Haziran’da gerçekleştirilecek Ropsten testnet Merge seti ile “dev bir adım” atacak. Bu gelişmenin fiyata olumlu yansıması umut ediliyor. Peki, Ethereum fiyatı nereye gider? Cointelegraph çalışani Rakesh Upadhyay güncel Ethereum olabiliteinde bulundu

ETH/USDT – Ethereum fiyat araştırmai

Ether’in (ETH) 2.159 abd abd dolarıı seviyesindeki genel direncin üzerine çıkamaması, kısa vadeli yatırımcıları kâr elde etmeye teşvik etmiş olabilir. Bu gelişme, fiyatı 1.940 abd abd dolarııın altına etti buna rağmen boğalar seviyeyi korumaya çalışıyor.

ETH/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Fiyat 1.940 abd abd dolarıı seviyelerinden güçlenerek yükselirse, ETH/USDT paritesi tekrar 2.159 abd abd dolarııa ulaşabilir. Boğalar, 2.353 abd abd dolarıı seviyesinde hesaplanan 20 günlük ardel hareketli yaklaşık (EMA) hedefine doğru ralliye zemin hazırlamak için fiyatı 2.159 abd abd dolarııın üzerine çıkarmak ve sürdürmek zorunda kalacak. Bu direncin üzerinde yaşanacak kırılma ve günlük kapanış, piyasaların daha düşük seviyeleri reddettiğini gösterecektir.

Tersine, zamanılar fiyatı 1.940 abd abd dolarııın altında tutarsa parite 1.700 abd abd dolarııdaki kritik desteğe düşebilir. Bu, göz önünde bulundurulması gereken önemli bir seviyedir çünkü bunun altında bir kırılma panik sat satına neden olabilir. Böylelikle parite önce 1.500 abd abd dolarııa ardından 1.300 abd abd dolarııa görecek şekilde düşebilir.

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir. Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve alım satım işlemi risk içerir. Karar verirken özü araştırmanızı yapmalısınız.