Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Kullanıcılar kripto para ödenmesi durumunda metaverse ile spor yapmak istiyor

Düzenlenen bir ankette, katılımcıların yüzde 80’inden fazlası, fiziksel aktiviteleri karşılığında kripto para ödeme yapılması durumunda daha fazla egzersiz yapacaklarını söyledi.

Fitness web sitesi FitRated tarafından düzenlenen ankette binden fazla ABD’linin fikrine başvuruldu. Blockchain tabanlı fitness teknolojisi hakkındaki düşünceleri edildi.

Ankete katılanların yüzde 40’ı, metaverse alternatifi karşısında, halihazırdaki fiziksel spor salonu üyeliklerini iptal etmeye istekli olduğunu söyledi. Ankete katılanların yüzde 81’i, kripto para ödemeleriyle teşvik edilmeleri durumunda, formda kalma meselesunda daha fazla motive olacaklarını açıkladı.

Daha önce Ulusal Ekonomik Araştırma Bürosu tarafından yürütülen bir araştırma, insanları spor salonuna gitmeye motive etmek için paranın tek başına yeterli olmayacağı en yeniucuna varmıştı. Bununla birlikte, FitRated’in araştırmasına göre, blockchain tabanlı finansal teşvikler bunu başarabilir. Katılımcıların yüzde 63’ü, blockchain teknolojisinin fitness motivasyonu sağlayacağını düşünüyor. Birkaç hareket ettikçe kazan (move to earn) projesi bunu hayata geçirmeye çalışıyor.

Katılımcıların yüzde 83’ü blockchain tabanlı fitness uygulamalarının fiziksel aktiviteyi oyunlaştırmasından hoşlandığını söylerken, insanların blockchain tabanlı finansal teşvikleri standart parasal teşviklere tercih etmelerinin ardındaki birincil nedenin “oyunlaştırma” olduğunu belirtti.

Kripto para kazanmak için ne tür fitness yapacakları sorulduğunda, ankete katılanların yüzde 49,1’i yürüyüşü tercih etti. Bunu yüzde 47,2 ile bisiklete binme ve yüzde 41,4 ile yüzme üçüncü sırgüni topladı.

İnsanların hangi kripto para birimiyle ödeme almak istediklerine izlendiğiğında, Bitcoin (BTC) ezici bir çoğunlukla tercih edilen seçimdi. Katılımcıların yüzde 72’si BTC’yi tercih etti. Ether (ETH) yüzde 35,5 ile ikinci sırada konum alırken onu yüzde 34,6 ile Dogecoin (DOGE) takip etti.

Blockchain tabanlı fitness uygulamaları şu anda yükselişte. STEPN adlı hareket ettikçe kazan Web3 uygulaması, kişisilara benzersiz token (NFT) ayakkabısı üretme yeteneği sağlayarak koşu deneyimini oyunlaştırıyor.

STEPN, fitness dünyasındaki en köklü Web3 uygulamalarından biri olsa da yalnız değil. Avalanche blockchain üzerinde çalışan Step App adlı bir başka hareket ettikçe kazan uygulaması rakip olarak ortaya belirlendi. 100 milyar abd parasılık fitness sektörüne girmek isteyen Web3 şirketleri artışta.