Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin (BTC) Hakkında Uzmanların Son Görüşleri: Peter Schiff, Robert Kiyosaki, Bloomberg Analistleri

Uzmanlar, Bitcoin’in (BTC) yeni bir düşüş dalgasına hazırlandığını ve yeni bir dip testi yapabileceğini düşünüyor.

Bitcoin, Kasım 2021 zamaninde ulaştığı hepsini kapsayan zamanların en zirve değeri (ATH) olan 69.044 abd parası seviyesinin ardından 33.000 abd parası seviyelerine görecek şekilde gerilemiş, mart zamaninda 48.234 abd parasıa gerçekleştirdiği bir ayarlama zaman en yenirasında ise geçtiğimiz 7 gün ile birlikte zamante ilk kez ard arde 7 haftzamani zararla en yenilanmıştı.

Tarihte İlk: Bitcoin (BTC) Üst Üste 7 Haftzamani Kzamanipla Kapattı

İlgili yazı:  Tarihte İlk: Bitcoin (BTC) Üst Üste 7 Haftzamani Kzamanipla Kapattı

 

Peki bilirkişilar Bitcoin’in en yeni durumu hakkında ne düşünüyor?

Bazı bilirkişilar, Bitcoin’de  28.000-31.000 abd parası aralığının önemli bir destek bölgesi olduğunu düşünürken kimileri ise 30.000 abd parasıın psikolojik destek olduğuna inanıyor. Ortak görüş ise şu anda akümülasyon sürecinde olan Bitcoin’in, yeni bir düşüş dalgasına hazırlandığı ve yeni bir dip testi yapabileceği yönünde.

Robert Kiyosaki: Yeni bir dip testi bekliyorum

“Zengin Baba Yoksul Baba” kitabının yazarı Robert Kiyosaki, Twiter’daki takipçileriyle kripto para piyasasının mevcut durumu hakkındaki görüşlerini paylaştı. Kiyosaki, Bitcoin’in geleceğini hala parlak gördüğünü buna rağmen yeni bir dip test etmesini beklediğini tweetledi.

Bitcoin’in geleceği meselesunda iyimserim. Yeni bir dip testi bekliyorum. 20 bin abd parası mı? 14 bin abd parası mı? 11 bin abd parası mı? 9 bin abd parası mı? Neden bullish kalıyorum? Fed ve Hazine yozlaşmış kuruluşlardır. Dürardlüğü, bütünlüğü ve ahlaki pusulzamani yeniden kazanmadan önce özü özülerini yok edecekler.

Dikkatli ve uyanık olun.

Fed’in 2020 yılında  ABD ekonomisinin pandemiden kurtulmasına yardımcı olmak için 6 trilyon abd parasıdan fazla karşılıksız para bastığında, hükümeti suçlayanlar arasında konum alan Kiyosaki, ardından onayladığı birçok paylaşımda yakında olabilecek bir abd parası çöküşü hakkında takipçilerine dikkatda bulunmuş ve herkesi Bitcoin, gümüş ve altın almaya çağırmıştı.

Peter Schiff: Bitcoin’in bu görecek şekilde iyi dayanmasına şaşırdım

Bitcoin karşıtı olarak bilinen “Altın Böcek” lakaplı Peter Schiff, Bitcoin hakkında en yeni onayladığı paylaşımda mevcut desteğin bu görecek şekilde iyi çalışmasına şaşırdığını buna rağmen bunun daha fazla yatırımcıyı cezbetmek için boğa tuzağından başka bir şey olmadığını düşündüğünü söyledi.

Bitcoin’in bu görecek şekilde iyi dayanmasına şaşırdığımı itiraf etmeliyim. Ama özünizden emin olmzamanin HOLD’lar. Piyasa, yatırımcılara dibi satın almak için asla bu görecek şekilde zaman vermez. Bunun bir zaman en yeniraki büyük düşüşten önce mümkün olduğunca çok szamanida alıcıyı cezbetmek için bir boğa tuzağı olması çok daha olasıdır.

Schiff, daha önce onayladığı paylaşımlarda birçok kez Bitcoin‘in, 30.000 abd parası destek seviyesini önemli ölçüde kaybetmesi halinde fiyatın 10.000 abd parasıın altına görecek şekilde düşebileceğini söylemişti.

Bloomberg Analistleri: Başka bir düşüş mümkün

Bloomberg danışmanıleri, yzamaninladıkları en yeni olabilitede Bitcoin’in geçtiğimiz 7 günki en düşük seviyesi olan 26.900 abd parasıdan yaklaşık %15‘e yakın bir toparlanma yaşamasına rağmen yakında yeni bir düşüşün gelebileceğine konum verdi.

Paylaştıkları saatlik grafikte mevcut omuz-baş-omuz (OBO) formasyonunun fiyatın boyun bölgesinin altına düşmesiyle aktif olduğuna ve tepki alımları ile oluşan tepelerin ters çanak formasyonu oluşturduğuna dikkat çeken danışmanıler, düşüş riskinin ortadan kalkması için fiyatın 30.800 abd parası seviyesinin üzerine çıkması gerektiğini belirtti.

CoinGecko verilerine göre en yeni 24 saatte %3,8 değer kazanan Bitcoin (BTC) havadisin kaleme edildiğı sıralarda 30.316 abd parasıdan işlem görüyor.