Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Kripto Paralar Neden Yükseliyor: Ethereum’da (ETH) Son 24 Saatte Yüzde 15’e Yakın Artış

Kripto para piyasasının toplam değeri en yeni 24 saatte yaklaşık %6 artış göstererek 1,153 trilyon abd parasıa görecek şekilde yükseldi.

10 Ağustos güninde açıklanan enflasyon verisinin 3 zamanın ardından beklentilerin altında gelmesi piyasalarda rahatlamaya yol açtı. Bu süreçte birçok kripto para yatırımcısına güzel karlar verdi.

Ayrıca eylül zamanının 3. 7 günsında yapılacak Fed faiz toplantısında bu nedenle daha düşük bir faiz artırımına gidebileceği düşünülüyor.

Birçok çalışan ve yorumcu eylül zamanının ortasına görecek şekilde piyasalarda yükseliş bekliyor. Bu süreçte Bitcoin’in 28 bin abd parası seviyelerine Ethereum’un ise 2.000 abd parası seviyelerine görecek şekilde yükselmesi ön görülüyor.

Son 24 saat içerisinde en çok yükselen altcoin, “iflas eden” Celsius’un konumel token’ı CEL olurken bunun sebebinin Ripple Labs’ın şirketi alma talebi olarak düşünülüyor.

The Merge güncellemesi yaklaşan Ethereum’da bugün en çok yükselen kripto paralardan biri oldu. Ethereum en yeni 24 saatte %15’e yakın bir yükseliş yaşayarak en yeni 2 zamanın en en çok seviyesine ulaştı.

Bir türlü “hack” olaylarından kurtulamayan Solana ise %12 artış yaşayarak yatırımcısının yüzünü güldürdü.

  • İçerikte konum alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.