Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Polygon’daki merkeziyetsiz uygulama sgünisı bu yıl %400 değerlendi


Ethereum ölçeklenme platformu Polygon’daki merkeziyetsiz uygulama sgünisı, 2022’nin başından beri yüzde 400 artış göstererek 37 bin birima ulaştı.

Polygon ekibi, Web3 geliştirme platformu Alchemy’den alınan verileri dün ygüninlanan blog gönderisiyle paylaştı. Ekibe göre bu sgüni, hem testnet hem de mainnet’te şimdiye görecek şekilde piyasaya sürülmüş hepsini kapsayan uygulamaları kapsıyor.

Diğer yandan, ağdaki geliştirici aktivitesini ölçen aylık aktif ekip sgünisı da mart ve temmuz ayları arasında yüzde 47,5 yükselerek 11.800’ü gördü.

Proje ekibi, merkeziyetsiz uygulamaların (DApp) yüzde 74’ünün yalnızca Polygon’a, kalan yüzde 26’sının ise hem Polygon hem de Ethereum’a entegre edildiğini aktardı.

Polygon’un Ethereum Sanal Makinesi (EVM) uyumlu hisse ispatı (PoS) blockchain’i, NFT pazar konumi OpenSea, metaverse platformları Decentraland ve The Sandbow, merkeziyetsiz finans (DeFi) kredi platformu Aave ve NFT oyun şirketi Animoca Brands gibi kripto alanının önde gelen birçok proje ve markasına ev sahipliği yapıyor.

Ağdaki merkeziyetsiz uygulamalara 142 milyon tekil kişisi adresi ve 5 milyar birimdan fazla değerde teminat varlık katılırken, şimdiye görecek şekilde yürütülen işlem sgünisı ise 1,6 milyar civarı ölçüldü.

Büyümeden memnun olduğunu söyleyen Polygon CEO’su Ryan Wyatt, “Polygon’da epey iyi bir yıl geçiriyoruz,” duyurusında bulundu.

Polygon’un geçtiğimiz aylarda Alchemy ile uyguladığı iş birliği, Web3 platformunun altyapısı Polygon geliştiricilerinin DApp geliştirmesini önemli ölçüde kolaylaştırdığından dolgüni, ağdaki DApp sgünisının artmasında kilit rol oynadı.