Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
OpenSea hizmet politikasını NFT hırsızlığıyla mücadele için güncelledi


NFT alanında varlık hırsızlığı başlıca sorunlardan biri olmgüni sürdürürken, NFT pazar konumi OpenSea, çalıntı varlıklara karşı ilave önlem almak amacıyla politikasını güçlendirmeye çalışıyor.

Duyuru yapan şirket, politikalarının çalıntı olduğu bilinen öğelerin sat satının yasak olduğu ABD yasalarına göre düzenlendiğini açıkladı. Yine de pazar konumi, kimi durumlarda satın topladıkları öğenin çalıntı olduğunu bilmeyen alıcıların da hata özülerinde olmamasına rağmen cezalandırıldıklarını kabul etti. Pazar konumi, bu nedenden ve topluluktan topladıkları geri bildirimlerden dolgüni politikasını polis bildirimlerinin kullanım kapsamını genişletecek şekilde yeniden düzenledi.

Polis bildirimleri, öncesinde platform dahilindeki kızışan tartışmalar için kullanılıyordu. Yeni güncellemeyle bu bildirimler, platformdaki hepsini kapsayan çalıntı öğe bildirimlerini doğrulamak için kullanılacak. Platform, yedi gün içinde polis raporu sunulmaması halinde, söz meselesu öğenin alım ve satımını sahte raporları önlemek amacıyla yeniden start vertacak. Şirket, çalınan öğelerin kurtarılmasından zaman en yenira alım ve satım özelliklerini yeniden etkinleştirme sürecini kolaylaştırmak için de çalışmalar etti.

NFT platformu, NFT sorununu kökünden çözmek için başka çözümler de aradığını vurguladı. Duyuruya göre şirket, tehdit ve hırsızlık tespitini otomatik hale getirmek için çalışıyor.

Platformun bu adımını takdir eden bir Twitter kişisisı, diğer platformları da OpenSea örneğini izlemeye teşvik ederken, diğer ülkelerin yasalarındaki küçük farklılıkları da dikkate almak gerektiğini söyledi. Diğer bazı topluluk üyeleri ise atılan adımları yeterli bulmayarak, platformda aynı meseleyla ilgili özü yaşadıkları sorunlara değindi:

Bir başka kişisi da bilmeden çalıntı NFT satın topladıklarını ve OpenSea destek ekibinin söz meselesu NFT’yi başka bir pazar konuminde satmasını tavsiye ettiğini iddia etti.