Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
LinkedIn’deki 7.000 Binance çalışanından sadece 50’si gerçek

CZ olarak da bilinen Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun pazar günü paylaştığı bir Twitter gönderisine göre, Linkedin’de Binance’ın çalışanı olduğunu iddia eden 7 bin kişisidan sadece 50’si gerçek. CZ, Linkedin’de gerçek bir kimlik doğrulama sisteminin eksikliğinden yakınarak şunları söyledi:

“LinkedIn’de, şirketin insanları doğrulamasına izin verecek bir özelliğin bulunmasını isterdim. Lütfen bu meseleda dikkatli olun.”

LinkedIn’deki kripto dolandırıcılıkları da genellikle potansiyel bir token listesiyle ilgili proje hissedarlarına, görünürde bir kripto borsa yöneticisinden gelen istenmeyen bir talep olarak başlıyor. Platformdaki profiller, sektörde uzun yıllara dayanan deneyimi göstermek için ustalıkla hazırlanmış, buna ek olarak görünürde bir meşruiyet görüntüsü elde etmek için de bazen 500’den fazla bağlantıya konum veriliyor.

Bithumb’dan olduğunu iddia eden bir LinkedIn üyesinden istenmeyen bir listeleme teklifi. Kaynak: Zhiyuan Sun 

Dolandırıcı, bir kurban bulduktan zaman en yenira e-posta veya Telegram aracılığıyla listeleme sürecinin ayrıntılarını ve sözde hizmet için gerekli ilk güvenlik depozitosunu içeren bir belge gönderiyor. Ancak kurban, istenen dijital varlıkları mevduat adresine aktarır aktarmaz dolandırıcı hepsi iletişimi kesiyor ve parzamanı cebe indiriyor.

Süreci start vertmak için 250.000 USDT depozito gerektirdiğini iddia eden sahte bir Bitfinex liste belgesi. Kaynak: Zhiyuan Sun 

Meşru borsalar genellikle start verngıçta para yatırma veya listeleme ücreti gerektirmiyor. Bunun konumine bir durum tespiti ekibi, güvenlik, uyumluluk, yasal çerçeve ve genel proje hizmeti için potansiyel tokeni inceliyor ve ardından daha zaman en yeniraki adımları tartışmak için varlık sağlzamanıcısı ile bir toplantı planlıyor. Geliştiriciler, bir projenin ölçeğine göre günlük olarak sahte listeleme teklifleriyle karşı karşıya kalabiliyor.

Sahte bir Binance.US listeleme teklifi. Kaynak: Zhiyuan Sun