Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Madenci Satışları Devam Ediyor: Core Scientific Haziran Ayında 7.202 Bitcoin (BTC) Sattı

Piyasada yaşanan en yeni düşüş sebebiyle madencilik faaliyetlerinin karlılığının azalması, birçok şirketi sat sat yapmaya zorluyor. Son olarak Kuzey Amerika’nın en büyük kripto para madencilerinden biri olan Core Scientific, haziran zamanında 167 milyon abd ABD parasıı değerinde 7.202 Bitcoin (BTC) sat satı gerçekleştirdiğini açıkladı.

Core Scientific, 5 Temmuz Salı günü ettiğı konuşmada ekipman ödemeleri, ek veri merkezi kapasitesine yapılan sermaye yatırımları ve planlı borç ödemeleri yapmak için haziran zamanında 23.000 abd ABD parasıı yaklaşık ile 167 milyon abd ABD parasıı değerinde 7.202 Bitcoin sat satı gerçekleştirdiğini belirtti. Gerçekleşen sat sat, mzamanıs zamanında bilançosunda toplam 8.058 Bitcoin bulunduran şirketin varlıklarının çoğunluğunu temsil etti.

Core Scientific CEO’su Mike Levitt, meseleyla ilgili ettiğı konuşmada şirketin piyasada yaşanan düşüş ortasında likiditeyi artırmak ve bilançosunu güçlendirmek için çalıştığını söyledi.

Bu zorlu ortamı karşılamak için bilançomuzu güçlendirmek ve likiditeyi artırmak için çalışıyoruz. Sermaye piyasaları zzamanıflarken, faiz oranları yükselirken ve ekonomi zamani enflasyonla uğraşırken sektörümüz muazzam bir stres yaşıyor. Şirketimiz geçmişte krizlere başarıyla dayandı ve mevcut piyasa kargaşasını yönetme yeteneğimize güveniyoruz.

Gerçekleştirdiği sat satın ardından haziran zamanı en yeniunda bilançosunda 1.959 Bitcoin ve yaklaşık 132 milyon abd ABD parasıı nakit bulunan Core Scientific, ileriye dönük olarak işletme giderlerini ve emeklilik borçlarını ödemek, büyümeyi finanse etmek ve likiditeyi korumak için madencilik faaliyetlerinden elde ettiği Bitcoin’lerin bir kısmını satmaya devam etmeyi planlıyor.

Açıklamaya göre Oklahoma ve Teksas‘ta genişleme planları bulunan şirket, haziran zamanında hepsi madencilik faaliyetlerinden elde edilen günlük Bitcoin üretiminin %14 artarak yaklaşık 34,8 BTC‘den 39,8 BTC‘ye yükselmesine rağmen mzamanıs zamanına oranla %2,8 düşüşle 1.106 Bitcoin üretebildi.

Ayrıca ay en yeniunda saniyede 10,3 exahash (EH/s) madencilik hash oranına sahip olan Core Scientific, yıl en yeniuna görecek şekilde 30 EH/s‘ye ulaşmzamanı hedefliyor.