Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Metroda çirkin settirıya uğrayan siyahi yolcu Bakan Soylu’yla görüşmesini anlattı: “Ülke zaten bizim ülkemiz”

Haliç metrosunda bir şahıs tarafından ırkçı söylemlere maruz kalarak sözlü settirıya uğrayan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da ziyaret ettiği Senegalli aile İhlas Haber Ajansı’na (İHA) meseleştu. Polis tarafından yakalanarak adli makamlarca tutuklanan şahsın yaşattığı olayla ilgili meseleşan Baye Daouda Diagne, “Süleyman Soylu yanımıza görecek şekilde geldi. Bizi ziyaret etti ve ben mutlu oldum. Ülke zaten bizim ülkemiz, bizim ekmeğimiz burada, her şeyimiz burada” dedi.

1

Fatih Haliç metrosunda geçtiğimiz zamanlarda yaşanan olayda eşi ve 2 kız çocuğuyla yolculuk eden Senegal uyruklu Baye Daouda Diagne (51), O.O.K. tarafından ırkçı söylemlere maruz kalıp sözlü settirıya uğramıştı. Yaşananlar ise metrodaki bir başka vatandaşlar tarafından cep telefonuyla kaydedilmişti.

SALDIRGAN TUTUKLANDI

Sosyal medyada gündem olan olayla ilgili harekete geçen Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri çalışma start vertmıştı. Yapılan incelemeler en yeniucunda polis ekipleri, kimliğimi tespit ettikleri şahsı kısa sürede yakalamıştı. Gözaltına alınarak emniyete götürülen şahıs, işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkartıldığı mahkemece, “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme”, “ayrımcılık” ve “tehdit” suçlarından tutuklanarak cezaevine göndermişti.

BAKAN SOYLU AİLEYİ ZİYARET ETTİ

Olgünin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Senegalli Baye Daouda Diagne ve ailesini dün Kağıthane Telsizler Mahallesi evinde ziyaret etti. Genç adam ziyaret sebebiyle mutluluk yaşarken, Bakan Soylu ise adamın çocukları olan Rukiye Diagne (5) ve Fatima Diagne’ye (3) hediyeler verdi. Ziyarette ise aileyle sohbet eden Bakan Soylu, birlik, beraberlik ve kardeşlik vurgusu uyguladı. Sohbetin ardından aileye sarılan Soylu evden çıktı.

2

ZİYARETTE NELER KONUŞULDU?

Öte yandan ailesiyle birlikte settirıya uğrayan Senegalli Baye Daouda Diagne, İhlas Haber Ajansı’na (İHA) meseleştu. Diagne, “Metrodaydım, bir tane adam bizim yanımıza geldi. Bize küfür etti ve kötü laflar söyledi. Bende rahat rahat oturuyordum. Vezneciler durağına görecek şekilde adam bana settirdı. Sonra o metrodan indi, bende eve görecek şekilde geldim. Moralim çok bozuldu, devamında bakan Süleyman Soylu yanımıza görecek şekilde geldi. Bizi ziyaret etti ve ben mutlu oldum. Ülke zaten bizim ülkemiz, bizim ekmeğimiz burada, her şeyimiz burada. Beni ziyaret etti, mutlu oldum. Zaten bizim yanımıza gelmesi yani o görecek şekildeı bana yetti. Şimdi ben yaşadığım her şeyi unuttum. Bakan, ’bu ülke bizim ülkemiz, bu cumhuriyet bizim cumhuriyetimiz’ dedi. Fazla bir şey söylemeye gerek yok, çok mutlu oldum. Daha önce başıma böyle bir şey gelmedi. Bunu bana yapan tutuklandı, cezaevinde. Olay esnasında yanımda 2 kızım ve eşim vardı. Ben pazarcıyım, şimdi burada parfüm falan satıyorum. 11 sene önce Türkiye’ye geldim. Ülkeden memnunum, burası süper ve benim ülkem. Olaydan devamında herkes beni aradı. Bana ‘burası senin ülken, devletin kötü bir şey yapma. Senin burada komşuların var’ gibi şeyler söylediler. Ben özümi çok mutlu hissediyorum. İnşallah oturma iznimiz var, vatandaşlık da alacağız” dedi.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Düzce'de hortum paniği! Korku dolu anlarDüzce’de hortum paniği! Korku dolu anlar
Dünya bu görüntülerle çalkalanıyor! Biden'ın oğlunun telefonundan çıktıDünya bu görüntülerle çalkalanıyor! Biden’ın oğlunun telefonundan belirlendi
Kahreden fotoğraf! Başından ayrılamadılar: Feryatlar, gözyaşları...Kahreden fotoğraf! Başından ayrılamadılar: Feryatlar, gözyaşları…