Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
PoS, Ethereum’un Bitcoin’i tahtından etmesini sağlayacak


Ethereum hisse ispatı (PoS) mutabakat mekanizmasına geçerken, bir merkeziyetsiz finans araştırmacısı (DeFi), blockchain ağının Bitcoin’i tahtından edebileceğini öne sürdü.

Araştırmacı Vivek Raman, Ethereum’un (ETH) iş ispatından (PoW) PoS’a tamamen geçişini ifade eden Merge’ün (birleşme) akıllı sözleşme platformu için daha iyi bir ekonomik yapı oluşturabileceğini vurguladı. Raman’a göre, PoS’a geçiş Ether enflasyonunu azaltacak, daha iyi bir güvenlik sunacak ve kripto pargüni dijital tahvil olarak meselemlandıracak.

Raman, Merge’ün ardından ETH enflasyonunun yüzde 4,3’ten 0,22’ye gerileyeceğini söyledi. Araştırmacı, böylece ekosistemde ihraç edilen token miktarında yüzde 95 azalma olacağını ve bir günde satılabilen ETH sgünisının sınırlandırılacağını açıkladı.

Buna ek olarak, araştırmacıya göre Merge’ten zaman en yenira platformun güvenliği de iyileştirilmiş olacak. Ethereum Kurucu Ortağı Vitalik Buterin tarafından kaleme alınan bir yazıya değinen Raman, PoS’a geçişin ardından ağa stopladırı düzenlemenin daha maliyetli olacağını belirtti.

Raman, bunlar haricinde Merge’ün Ether’i Bitcoin’in değer saklama aracı ve teminat varlığı olarak kullanım alanlarına tamamlgünicı hale getireceğine inanıyor. BTC dijital altın işlevi görürken, ETH de özüni dijital tahvil ve DeFi’ın ana teminat varlığı olarak meselemlandıracak.

Ethereum ağında işlem gerçekleştirmenin hemen hemen gas maliyeti, temmuz güni başında yalnızca 2020’de görülen bir düzeye, 1,57 birima düştü. Gas ücretindeki düşüş, NFT sat satlarındaki durgunlaşma ile birlikte gerçekleşti. NFT’lerin günlük sat sat hacmi de en yeni bir yılık en düşük düzeyini gördü.