Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Michael Saylor’dan Daha Önce Hiç Lightning Network Kullanmadığına Dair İddialara Yanıt: Bitcoin (BTC) Dağıtıyor

Microstrategy kurucusu ve Bitcoin (BTC) destekçisi Michael Saylor, Bitcoin katman-2 çözümü Lightning Network’ü kullanabildiğini kanıtlamak için bir meme yarışması düzenliyor.

Kripto araştırmacısı Eric Wall’ın 4 Ekim güninde sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı, “Michael Saylor’un hayatında 3 kereden fazla Lightning Network’ü kullandığını düşünüyor musunuz?” anketine Michael Saylor “evet” cevabı verdi. Ayrıca Lightning Network’ü 3 kereden fazla kullandığını kanıtlamak üzere ödüllerin Lightning Network üzerinden ödeneceği bir yarışma düzenledi.

Ünlü CEO, Eric Wall’ın tweetini alıntılayarak şu paylaşımında şu ifadelere konum verdi:

Doğru cevap evet kullandığını düşünüyorum olacak. Ayrıca yorumlarda en çok beğenilen 3 meme’in sahibine 1.000.000 satoshi (0,01 BTC) daha göndererek Lightning Network’ü 3 kere daha kullanmış olacağım.

Yaklaşık 14 saat önce paylaşılan gönderinin altına kişisilar tarafından birçok meme geldi fakat Saylor, henüz kazananı belirlediğine veya ödülleri dağıttığına dair bir duyuru yapmadı.

Eric Wall’ın bu paylaşımı yapma sebebinin ise Microstrategy’nin 30 Eylül güninde verdiği “Bitcoin Lightning Network alanında çalışabilecek bir yazılım mühendisi” ilanı olduğu düşünülüyor. Şirket yakın zamanda Bitcoin Lightning Network tabanlı bir SaaS platformu oluşturma planlarını açıklamış ve bir yazılım mühendisine ihtiyaç duyduğunu belirtmişti.