Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
MicroStrategy, 1.5 Milyar Dolar Zararına Rağmen Bitcoin Alımı Gerçekleştirdi

Elinde en çok Bitcoin bulunduran cüzdanlardan birine sahip olan MicroStrategy şirketinin CEO’su Michael Saylor, uyguladığı bir konuşmayla 480 Bitcoin alımı gerçekleştirdiğini söyledi.

Sürekli olarak Bitcoin alımları yapacağını ve satmayacağını açıklayan MicroStrategy CEO’su, Twitter üzerinden uyguladığı konuşmayla şirket olarak 20.817 birim yaklaşıkyla 10 milyon birimlık Bitcoin alımı uyguladıklarını duyurdu.

Bitcoin’e çok güvendiğini her meseleşmasında yineleyen Saylor, geçtiğimiz aylarda Bloomberg’e verdiği demeçte, Bitcoin’in birim karşısında daha değerli olduğunu ve itibari paraların çöp olduğunu fark ettiğini söylemişti.

MicroStrategy şirketinin rezervlerinde, bitcointreasuries’den alınan verilere göre en yeni satın alım işlemiyle birlikte toplamda 129.698 Bitcoin bulunuyor. Şirketin 30.655 birim yaklaşıkyla yaklaşık 4 milyar birim ödekonumek topladığı Bitcoin’lerin güncel değeri şu anda 2.6 milyar birim civarında seyrediyor.  

Şu anda yaklaşık 1.5 milyar birim zararda olduğu Bitcoin’e 2020 yılında yatırım yapmaya işe koyulyan şirketin CFO’su Phong Le, Bitcoin bu görecek şekilde düşüş yaşamadan önce uyguladığı konuşmalarda şu ifadelere konum vermişti:

Bizim şu ana görecek şekildeki stratejimiz Bitcoin satın alıp tutmak oldu. Elimizde nakit fazlalığı olduğu veya daha farklı şekilde sermaye toplayabildiğimiz müddetçe, Bitcoin satın alımlarımıza devam edeceğiz.

MicroStrategy CFO’su bu açıklamzamanı uyguladığında, Bitcoin 36.000 birim seviyelerinde bulunuyordu. Şirket, o seviyelerden nerdeyse %50 düşüş yaşayan Bitcoin’i satmadı hatta ekleme uyguladı.