Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Nazmi Arıkan ve şoförünün katil zanlısı Ufuk Akçekaya özüni böyle savundu: ‘Bana komplo kuruldu’

Fen Bilimleri Eğitim Kurumları kurucusu evli ve 2 çocuk babası Nazmi Arıkan, şoförü Şerif Eker ile bayram tatili için Gelibolu’nun Karainebeyli köyünde küçük ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği yapılan çiftliğine geldi. Çiftlik çalışanları, 13 Temmuz Çarşamba günü öğle saatlerine görecek şekilde Arıkan ve Eker’i göremeyince şüphelendi. Telefonla da ulaşılamzamanınca kontrol için çiftlik evine giren çalışanlar, Arıkan ile Eker’in kanlar içerisinde buldu. İhbarla çiftliğe jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri, Arıkan ve Eker’in çok szamanıda bıçak darbesiyle öldürüldüğünü belirledi.

b5079761ad11e270ae253382ecbaa8f5

SOSYAL MEDYA HESABINDAN PAYLAŞIM YAPMIŞ

Bayram süresince çiftlik evinde kalan Nazmi Arıkan ile şoförü Şerif Eker’in cesetlerinin, evin yemek yenilen salon kısmında bulunduğu öğrenildi. Arıkan’ın salı gecesi en yeni olarak çiftlikte görev yapan veteriner ile saat 23.00’e görecek şekilde birlikte olduğu, gece yarısı da bir yakınıyla telefon görüşmesi gerçekleştirdiği tespit edildi. Gece yarısından devamında ise Arıkan ve şoförüne ulaşılamadığı ortaya oldu. Jandarma Suç Araştırma Timi’nin (JASAT) titiz çalışması ile çifte cinayetin şüphelisinin Tokatspor Kulüp Başkanı Ufuk Akçekaya olduğu belirlendi. İstanbul’da yakalanan Akçekaya, gözaltına edildi. Akçekaya’nın gözaltına alınmadan önce sosyal medya hesabından canlı yzamanın açarak, Nazmi Arıkan ile aralarında geçen yıl yaşanan olayları anlattığı tespit edildi.

70084dad2a1f697f56d443c867cab36a

OLAYDAN 1 GÜN ÖNCE GELMİŞ

Ekipler, Akçekaya’nın 11 Temmuz Pazartesi günü İstanbul’dan otobüsle Gelibolu ilçesine geldiğini, burada bir gece konakladıktan devamında minibüsle Eceabat ilçesine geçtiği, olay günü de Eceabat’tan taksiyle Gelibolu ilçesine bağlı Karainebeyli köyündeki Nazmi Arıkan’a ait çiftliğe gittiğini belirledi. Öte yandan teslim alınan cenazeler, 15 Temuz’da İstanbul’a gönderildi. Nazmi Arıkan, Zincirlikuyu Mezarlığı’nda; Şerif Eker ise Mahmut Şevket Paşa Mezarlığı’nda toprağa verildi.

5b8b24de719df0b2f21eb868952fa610

ÇİFTLİK EVİ ÇEVRESİNDE KEŞİF YAPMIŞ

Bu arada Gelibolu İlçe Jandarma Komutanlığı’ndaki sorgusunun ardından, 3 gün önce çiftliğe götürülüp, konum göstermesi ettirılan Akçekaya, hakkındaki suçlamaları kabul etmedi. Gelibolu ilçesine getirilerek sorguya alınan Ufuk Akçekaya, cinayeti kabul etmese de ekipler özüsinin çiftlik evine geldiğini belirledi. Jandarma ekipleri, Ufuk Akçekaya’nın ilk olarak 11 Temmuz günü İstanbul Etiler’deki evinden Çanakkale’nin Gelibolu ilçesine otobüs ile geldiğini, buradan da taksiyle köye giderek, çiftlik evinin çevresinde keşif yapıp İstanbul’a geri döndüğünü tespit etti. Akçekaya’nın bir gün devamında 12 Temmuz’da yine otobüs ile İstanbul’dan Gelibolu ilçesine, buradan minibüs ile Eceabat ilçesine geçtiği, ardından da taksiyle saat 21.45 sıralarında Karainabeyli köyüne ulaştığı belirlendi. İddiaya göre, köye giden asfalt yol üzerinde taksiden inen Akçekaya’nın ayçiçeği tarlası ve çalılıklar arasından çiftlik evine yaklaştı, 3 saat boyunca Arıkan’ın çiftlik evi gözetledi. Saat 23.00 sıralarında Nazmi Arıkan’ın evinden veteriner ile şoförü Şerif Eker’in sıyrıldığını gören Akçekaya, evin arka kapısından içeriye girdi. Evde yalnız kalan ve koltukta oturan Nazmi Arıkan’a arkasından yaklaşıp bıçaklamaya start verdı. Bu sırada Arıkan’ın en yeni bir hamleyle cep telefonundan şoförü Şerif Eker’i aradığı ve 8 saniyelik bir görüşme etti. Arıkan’a 300 metre mesafedeki başka bir eve yatmaya giden şoför Şerif Eker, araca binerek hızlıca yardıma gitti. Bu sırada 47 bıçak darbesiyle Nazmi Arıkan’ı öldüren Ufuk Akçekaya, eve bir aracın geldiğini görünce saklandı. Şoför Şerif Eker eve girdiğinde kapının arkasında saklanan Ufuk Akçekaya tarafından bıçaklamaya start verdı. Eker de 66 bıçak darbesiyle olay konuminde hayatını kaybetti.

f456e76ee512fece94db4a51d6ee6206

ÇİFTLİK EVİNİ KUNDAKLAMA GİRİŞİMİNDE BULUNMUŞ

Katil zanlısı, saat 00.15 sıralarında özüsini köye bırakan taksi şoförünü arzamanıp, alınmasını istedi. Çiftlik evini de burada bulduğu kimyasal malzemeler ile yakarak kundaklama girişiminde bulundu. Ayçiçeği tarlasından asfalt yola giderken de suç aleti bıçağı araziye sakladı. Jandarma özel ekipleri, 4 gün boyunca 5 dönüm arazide metal dedektörü ve dedektör köpekle birlikte arama etti ve üzerinde kan izleri de olan suç aleti bıçağı buldu. Jandarma özel timi, Akçekaya’nın Karainebeyli köyüne geldiğindeki ve cinayetin ardından İstanbul’a döndüğündeki kıyafetinin de farklı olduğu tespit edildi.

fb4b3634ae29cc144795555391ef6ac5

Akçekaya, dün tasarlayarak kasten öldürme suçundan adliyeye sevk edildi. Jandarmadaki sorgusunda Nazmi Arıkan ile şoförü Şerif Eker’i özüsinin öldürmediğini, çiftlik evine ise alacağı olduğunu öne sürdüğü parzamanı almaya geldiğini söyleyen Akçekaya, cinayeti aydınlatmak için oluşturulan jandarma özel timlerinin elde ettiği deliller göz önünde bulundurularak tutuklandı. Akçekaya’nın mahkemedeki ifadesinde de hakkındaki suçlamaları kabul etmeyip, özüsine komplo kurulduğunu söylediği öğrenildi.

(DHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Kene ısırığı can aldı! Hastaneye kaldırılan polis memuru kurtarılamadıKene ısırığı can topladı! Hastaneye ktopladırılan polis memuru kurtarılamadı
Asgari ücret oyununa dikkat çekti! Çok konuşulacak sözlerAsgari ücret oyununa dikkat topladı! Çok meseleşulacak duyurular
Erdoğan'ın 'KYK' açıklamasından sonra Kılıçdaroğlu'ndan dikkat çeken paylaşım!Erdoğan’ın ‘KYK’ duyurusından devamında Kılıçdaroğlu’ndan dikkat çeken paylaşım!