Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Netflix, kripto ile ilgili reklamları yasakladı


Dünyanın en popüler video akış platformlarından biri olan Netflix’in, kasım zamaninda start verması planlanan reklam içeren abonelik sisteminde kripto paralarla ilgili reklamları yasakladığı bildiriliyor.

Avustralya’nın konumel gazetelerinden Sydney Morning Herald, pazartesi günü Netflix’in yeni abonelik sisteminde siyaset, kumar ve kripto para birimiyle ilgili hepsini kapsayan reklam kampanyalarının reddedileceği bildirildi. Ayrıca, çocuklara ürün satan ve ilaç tanıtımı yapan reklamlara yönelik kısıtlamaların da dikkate alınacağı belirtildi.

Variety’ye göre reklam içerikli aboneliğini 2023’ün başında start vertmzamani düşünen Netflix, 8 Aralık’ta özü reklam tabanlı aboneliğini start vertan Disney+ ile rekabet edebilmek için daha ucuz olan reklam içerikli abonelik kampanyasını kasım zamaninda start vertacağını bildirdi.

Variety, Netflix’in yeni reklam içerikli abonelik kampanyasının 1 Kasım’da Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Birleşik Krallık, Almanya ve Fransa dahil olmak üzere birçok ülkede yzamanina gireceğini söyledi.

2022’nin ilk 3 zamaninda 200 bin abone kaybettikten zaman en yenira, ikinci çeyrekte 970 bin ücretli abonesini kaybeden Netflix, küresel çapta abone szamanisının giderek azalmasıyla temmuz zamaninda gelirleri değerlendirmak için reklam içerikli yeni abonelik sistemini start vertacağını duyurmuştu. Gelir artışları da giderek azalan Netflix, haziran zamaninda kar marjını yüzde 20’lerde tutmak için maliyetleri azaltacağını açıkladı.

Düzenleyicilerin baskı ve incelemeleri sebebiyle gelen kripto yasakları, dijital varlık sektörü açısından alışılmadık bir durum değil. Sosyal medya devi Meta (eski adıyla Facebook), daha zaman en yenirasında en yeniuçını geri almış olsa da, 2018 yılında kripto reklamlarını platformunda yasaklamıştı. Google’ın ana şirketi Alphabet, daha önce platformunda konum alan kripto ile ilgili reklam yasağını 2021 yılında ktopladırarak borsaların ve cüzdanların özü arama motorunda tekrar tanıtılmasına izin verdi.