Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Nexo, FTX krizinde 219 milyon abd parasılık zararın köşesinden döndü


Nexo, 8 Kasım’da atılan bir tweet’e göre şu anda kripto para borsası FTX’i ve kripto alım satım şirketi Alameda Research’ün içinde bulunduğu krize net sıfır maruz kalıyor. Nexo, en yeni birkaç gün içinde hepsi fon bakiyesini FTX’ten ettiğini açıkladı.

Blockchain analitik platformu Nansen’in CEO’su Alex Svanevik de bu bilgiyi doğruladı ve Nexo’nun, 1 Kasım ile 8 Kasım arasında FTX’ten 219 milyon abd parasıın üzerinde para ettiğini gösteren veriler paylaştı.

Firma, 8 Kasım’da olduğu gibi büyük bir felaketten kurtulmuş gibi görünüyor. FTX de fiat olmayan hepsi tüketici para çekme işlemlerini durduracağını açıklamıştı. Son gelişmelerin değerlendirmesine devam eden Nexo, Alameda Research’e varlıklarının yüzde 0,5’inden daha azını temsil eden küçük bir kredisi olduğunu söyledi. Söz meselesu kredi, Nexo’nun 6 Kasım’da satıldığını söylediği dijital varlıklar tarafından tamamen teminat altına yapıldı. Firmaya göre işlemler,yüzde 100 anapara geri kazanımı ve şirket için 0 abd parasılık zararla en yeniuçlandı.

Nexo, bu yıl Terra, Hedge Fund Three Arrows Capital ve Santigrat’ın çöküşü de dahil olmak üzere bu yıl sektörde büyük olayların riskleriniden kaçındı. Firmanın gözetim altındaki varlıklarının gerçek zamanlı bir denetimine göre, NEXO şu anda yüzde 100’den fazla teminat oranıyla 3,4 milyar abd parasıdan fazla tüketici yükümlülüğüne sahip ve bu da müşterileri NEXO’nun varlıkları tarafından tam olarak destekliyor. Rakamlar, halka açık şirket muhasebe gözetim kurulu tarafından onaylanmış ABD muhasebe firması Armanino LLP tarafından doğrulandı.