Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
NFT sahipleri fikri mülkiyet haklarıyla milyonlarca abd parası kazanabilir


NFT piyasasında para kazanmanın en yaygın yolu kâr ettikten zaman en yenira satmak olsa da, piyasanın gelişmesiyle birlikte para kazanmanın yeni yolları da ortaya çıkıyor.

Cointelegraph ile röportaj gerçekleştiren Bored Ape Yacht Club (BAYC) üyesi ve Apocalyptic Apes Kurucusu Bill Starkov, NFT sahiplerinin tokenlerinin fikri mülkiyet (IP) haklarını nasıl lisanslandırabileceğini anlattı.

BAYC’den örnek veren Starkov, NFT’lerine ticari amaçla lisans alan sahiplerin binlerce abd parası gelir elde edebileceğini söyledi. Starkov, yeterince popüler olan diğer koleksiyonlarda da bunun olabileceğini ileri sürdü.

Starkov, bunun haricinde günümüzde kullanılan profil fotoğraflarının, sahiplerinin NFT’leri kullanmalarının en yeniucunda nihayetinde özülerinin birer “ünlü” haline geleceğini düşünüyor.

“NFT sahipleri, gelecekte IP hakları yoluyla yüz milyonlarca abd parası gelir elde ediyor olacaklar, çünkü gelecekteki profil fotoğrafları yeni Jay Leno, yeni Jimmy Kimmel, yeni Oprah olacak.”

Apocalyptic Apes kurucusu, bunun olması için ise ilk olarak NFT birikimlerinin tutulması ve ardındaki projenin gelişmesinin beklenilmesi gerektiğini söyledi. BAYC üyesi, profil fotoğraflarını karaktere dönüştürmenin “ona hayat vermek için bir fırsat” olduğunu söyledi.