Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Nvidia metaverse odaklı geliştirici araçlarını artırıyor


Donanım üreticisi Nvidia, Metaverse dünyasındaki çalışmalarını genişletmeye yönelik çalışmalarına devam ediyor. Şirket, salı günü onayladığı duyuruda yeni AI özellikleri, simülasyonlar ve diğer reklam öğelerinin de dahil olduğu metaverse dünyasına odaklanan yeni bir geliştirici araçları setini tanıttı.

Nucleus, Audio2Face ve Machinima gibi uygulamaların yanı sıra Omniverse Kit’i kullanan içerik oluşturucuları, yeni güncellemelere erişim sağlayabilecek. Nvidia, yeni araçların birincil işlevlerinden birinin, doğru dijital ikizler ve gerçekçi avatarlar oluşturmaya yardımcı olacağını belirtti.

Geliştiriciler ve kişisilar, deneyimlerin özelliklerini niceliğin önünde tuttuğu için metaverse ile ilişkinin kalitesi, sektörde oldukça önemli bir mesele. İlkbaharda gerçekleşen ilk metaverse moda 7 günsında da kalitenin sektörde ne görecek şekilde önemli olduğu kanıtlanmıştı.

Söz meselesu etkinlik devamındası dijital ortamlarda giysiler ve özellikle de insanların etkileşimde bulunduğu avatarlardaki kalite eksikliği açıkça dile getirilmişti.

Yeni Nvidia araç seti, Omniverse Avatar Cloud Engine (ACE)’yi içeriyor. Geliştiriciler, ACE’nin, sanal asistanlar ve dijital insanların geliştirme koşullarını iyileştireceğini düşünüyor.

“Geliştiriciler, Omniverse ACE ile avatar uygulamalarını hemen hemen her motorda, herhangi bir genel veya özel bulutta oluşturabilir, yapılandırabilir ve dağıtabilir.”

Audio2Face uygulamasındaki güncellemenin temel odak noktası ise dijital kimlik. Nvidia, onayladığı resmi duyuruda kişisiların artık tam yüz animasyonu da dahil olmak üzere dijital avatarların duygularını zaman içinde yönlendirebileceğini söyledi.

Metaverse dünyasına yönelenlerin sgünisı gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Aslında, metaverse pazar pgüninın önümüzdeki dört yıl içinde 50 milyar abd parasıı aşması ve katılımın da artması bekleniyor. Hatta dijital gerçeklikteki yeni gelişmeler, işkonumlerinin yanı sıra üniversite derslerine görecek şekilde genişledi.

Bu nedenle, gün geçtikçe daha fazla kişisinın özü dijital versiyonlarını oluşturmaya çalışacağı da söz meselesu. Yani kitlesel metaverse benimsemesini desteklemek için teknolojinin geliştirilmesi de oldukça önemli.

Nvidia güncellemesinde öte yandan, gerçekçi fiziği simüle etmek için gelişmiş gerçek zamanlı Nvidia PhysX motorunu da içeriyor. Bu ayrıntı, geliştiricilerin fizik yasalarına uyan metaverse etkileşimlerine gerçekçi tepkiler ekleyebileceği anlamına geliyor.

NVIDIA’nın AI teknolojisi, şimdiye görecek şekilde dijital evrende sosyal etkileşim için alanlar oluşturma meselesunda oldukça önemli bir rol alırken, en yeni zamanlarda geliştiricilerin metaverse dünyasını geliştirmek adına yeni uygulamar oluşturmaya işe koyulmasıyla daha da çok kullanılmaya işe koyuldı.