Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Rusya ve Ukrayna yeniden anlaştı! Avrupa’ya petrol sevkiyatında kritik gelişme…

Ukrayna petrol şirketi Ukrtransnafta’nın dün Rus petrolünü Drujba Petrol Boru Hattı’ndan Avrupa’ya sevkini durdurmasının ardından Slovakya petrol şirketi Slovnaf tarafından yapılan konuşmada, ödeme noktasında anlaşmazlık yaşayan Ukrayna ve Rusya’nın anlaşmaya vardığı aktarılarak, petrol akışının tekrar işe koyuldığı duyuruldu. Açıklamada, “Petrol akışı Drujba Petrol Boru Hattından tekrar işe koyuldı. Perşembe ve cuma günü petrolün Macaristan ve Slovakya’ya ulaşmasını bekliyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Slovakya basını ise, Ukrayna’nın petrol akışı için Rusya tarafından yapılan ödemeyi kabul ettiği aktarılarak, anlaşma çerçevesinde Ukrayna’nın petrol akışını hemen işe koyulttığı belirtildi.

wq

PETROL AKIŞI DURDURULMUŞTU

Rus petrol ve doğal gaz boru hattı taşımacılığı şirketi Transneft’in sözcüsü İgor Demin ettiğı konuşmada, Uktransnafta’nın, Rus petrolünü Ukrayna üzerinden Macaristan, Slovakya ve Çekya’ya taşıyan Drujba hattından petrol sevkiyat hizmetini durdurduğunu bildirmişti. Demin, “Ukrtransnafta, 4 Ağustos saat 06.10’da Drujba petrol boru hattının güney kolundan Macaristan, Çekya ve Slovakya’ya tedariki tamamen durdurdu. Bununla birlikte Belarus üzerinden Polonya ve Almanya’ya sevkiyat devam ediyor” demişti.

Rusya’nın Samara Bölgesi’nden doğan Drujba Petrol Boru Hattı Ukrayna ve Belarus sınırındaki Rus kenti Bryansk’tan kuzey ve güney yönünde kollara ayrılıyor. Bu hatlardan aktarılan petrol Polonya, Almanya, Çekya, Letonya, Litvanya, Slovakya ve Macaristan’a ulaşıyor. (İHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
FBI baskın yapmıştı! Trump sorguya alındı FBI baskın yapmıştı! Trump sorguya edildi
Merakla bekleniyordu, Erdoğan açıkladı! Tüm gözler oraya çevrildiMerakla bekleniyordu, Erdoğan açıkladı! Tüm gözler oraya çevrildi
Cip sürücüsünün ücret ödememek için yaptığı şey şaşkına çevirdi!Cip sürücüsünün ücret ödememek için ettiğı şey şaşkına çevirdi!