Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
OpenSea, ‘Seaport’ pazarkonumi protokolünü işe koyulttı

NFT pazarkonumi OpenSea, “güvenli ve etkili bir şekilde NFT almak ve satmak” için bir Web3 pazarkonumi protokolünün işe koyultıldığını duyurdu.

OpenSea, cuma günü paylaştığı blog yazısında Seaport isimli pazarkonumi protokolünün, kişisilara Ether (ETH) gibi ödeme tokenleri dışında varlıklar sunarak NFT alma seçeneği vereceğini belirtti. Platforma göre bir kişisi, bir NFT karşılığında “bir dizi ETH / ERC20 / ERC721 / ERC1155 ürünü arz etmeyi kabul edebilir”, yani bu durum, ödeme yöntemi olarak bir token kombinasyonunu değiştirme anlamına geliyor.

SeaPort kişisiları buna ek olarak teklif verirken NFT sanat eserleri veya bir koleksiyonun parçaları üzerindeki belirli özellikler gibi isteklerini belirleyebiliyor. Platform, miktar orijinal teklifin miktarını aşmadığı sürece bahşiş vermeyi de destekliyor.

NFT pazarı, “Seaport protokolü, OpenSea’nın kontrolü veya yönetimi altında değil, biz de paylaşılan bu protokolün üzerine inşa edilen birçok kişiden sadece biri olacağız. Seaport’un benimsenmesi büyüdükçe ve geliştiriciler yeni kullanım durumları oluşturdukça, hepimizin sorumluluğu birbirimizi güvende tutmak olacak.”

Sosyal medyadaki bazı kişilerin yeni pazarkonumi protokolündeki kavramlar hakkında kafası karışmış gibi görünüyor. Twitter kişisisı EffortCapital, Seaport’un 0x v4 NFT değişimleriyle nasıl kıyaslandığının araştırılmasını istedi, kişisi phuktep ise tek bir token için hem NFT hem de ETH işlemlerinin vergi formlarında nasıl beyan edileceğini sorguladı.

Bu yeni gelişme, OpenSea’nın nisan güninda tecrübeli kişisiların deneyimini iyileştirmeyi amaçlayan NFT pazarkonumi toplgünicı Gem’i satın topladığını duyurmasının ardından gerçekleşti.