Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
OpenSea, Seaport protokolüne geçtiğini duyurdu


Benzersiz token (NFT) işlem hacimleri bakımından en popüler pazar konumlerinden biri olan OpenSea, Seaport’a taşındığını duyurdu. Protokol, birçok avantajın yanı sıra daha düşük Gas ücretleri, hepsini kapsayan koleksiyonlar için teklif verme seçeneği, yeni hesap start vertma ücretlerinin kettirılması ve daha kişisi dostu imza seçenekleri sunacağını söylüyor.

OpenSea tarafından açıklandığı üzere kişisilar, Seaport’ta işlem yaparken yüzde 35 daha az Gas ücreti ödeyecek. 2021 verilerine dayanarak, toplamda olabilitei olarak 460 milyon birim (yaklaşık 138.000 ETH) tasarruf edileceği düşünülüyor. Ayrıca, kurulum ücretinin kettirılması, potansiyel olarak yılda 120 milyon birim (yaklaşık 35.000 ETH) ek tasarruf sağlayacak.

Önceki yıl Ethereum ağı, OpenSea’deki ünlü NFT airdrop etkinlikleri sebebiyle periyodik olarak tıkandı ve kişisilar başarısız işlemler sebebiyle endişelar yaşadı. Ancak en yeni zamanlarda Gas fiyatları istikrar erişti. YCharts tarafından takip edilen yaklaşık Ether Gas fiyatları, 2021’deki yüzlerce birimlık artışa kıyasla 95,86 birima düştü.

OpenSea buna ek olarak, tek işlemde birçok NFT satın alma, gerçek zamanlı içerik oluşturucu ücretlerini birden fazla alıcıya sunma ve zincirde öğe bazında ücret tanımlama gibi özelliklerle ilgili müjde verdi. Seaport öncekilerle aynı temel yapıya sahip özellikler duyururken geliştiriciler, işlem verimliliği optimizasyonu için Assembly ile çalıştı.

OpenSea, Seaport protokolünü kontrol etmediğini veya çalıştırmadığını ve yalnızca bunun üzerine kurulduğunu söyledi. Firma buna ek olarak “işe alımların” sürdüğünü belirtti. BlockFi ve Coinbase de dahil olmak üzere birden fazla kripto para firması işten çıkarma yaparken OpenSea yeni peren yeniel alma yoluna gidiyor.