Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Oyun sektörü, blockchain kullanımının yarısından fazlasını oluşturuyor

DappRadar’dan gelen yeni veriler, oyunların blockchain sektörü için hayati önemini devam ettirdiğini gösteriyor. Rapora göre, ağustos zamanında oyun sektörü aylık kullanımı olarak blockchain endardrisinin yaklaşık yüzde 50,51’ini oluşturuyor.

Genel olarak rakamlar sektör için iyi bir gösterge olsa da, bir önceki aya göre bir düşüş söz meselesu. Geçen ay, oyun sektörü blockchain endardrisi toplam aylık kullanımının yaklaşık yüzde 57,30’unu oluşturuyordu.

DappRadar’dan gelen verilere göre, günlük olarak 847.230 oyundan yaklaşık 698 milyon abd abd dolarıılık işlem gerçekleşiyor.

Kaynak: DappRadar

Oyun sektörü uzun zamandır Web3, blockchain ve kripto dünyasına açılan bir kapı olarak lanse ediliyor. ChainPlay’in yakın zamanda onayladığı bir başka anket, 2.428 GameFi yatırımcısının yüzde 75’inin sektöre yalnızca oyun amacıyla katıldığını gösterdi.

Sektörün toplumsal olarak benimsenmesinin savunucusu sadece GameFi yatırımcıları değil. Uzmanlar, Kore Blockchain Haftası 2022’deki bir panelde GameFi ve kriptonun doğal olarak bir araya geldiğini söyledi ve oyunların çoğunun önümüzdeki birkaç yıl içinde oyun içi kripto ekonomisine sahip olacağına dair olabiliteler yürüttü.

Geleneksel oyun sektöründe uzun yıllardır var olan büyük oyun şirketleri de, gözlerini Web3’e dikmiş durumda. Xbox’ın başkanı, metaverse oyunlarına yönelik olumlu düşüncelerini dile getirdi yine de, oyna kazan (P2E) oyunlarına karşı biraz daha mesafeli yaklaştı.

Siber güvenlik denetim firması Hacken’in araştırmasına göre, GameFi endardrisindeki birçok proje güvenliğe öncelik vermiyor. Axie Infinity’nin yan zinciri Ronin köprüsünün mart zamanında 600 milyon abd abd dolarıılık token kaybıyla en yeniuçlanan dolandırıcılık olzamanı, kripto günindeki en büyük hacklerinden biriydi.

Ayrıca en yeni zamanlarda yapılan 60 Web3 tabanlı oyunun araştırmainde, kişisiların yüzde 40’ının birden fazla hesaba sahip bireyler olduğu saptandı.