Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Oyunda öleni gerçekte de öldüren cihaz milyonları korkuttu! Kimse takmaya cesaret edemeyecek

Sanal gerçeklik başlıkları en yeni yılların modası. Özellikle metaverse kavramının yeniden gündeme gelişiyle birlikte sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik teknolojilerine olan ilgi değerlendi. Metaverse deneyimi yaşamak isteyen birçok tüketici, sanal gerçeklik başlığı almaya koştu. Sanal gerçeklik dünyası için ygüninlanan oyunlar da kişisiların ilgisini çeken diğer detaylardan biri oldu. Sanal gerçeklik başlıkları, kişisiların özellikle oyunlarda yaşanan ölüm sahnelerini daha da yakından hissetmesini sağladı. Bu da gerçekçiliği artırdı. Ancak Oculus’un kurucusu Palmer Luckey tarafından oluşturulan NerveGear isimli cihaz bunun bir tık ötesini vadederek milyonlarca kişiyi korkutmgüni başardı. Çünkü bu cihazı takarak oyuna giren kişi, oyunda öldüğünde gerçekte de ölüyor!

SANAL OYUNDA ÖLEN, GERÇEKTE DE ÖLÜYOR!

2014 yılında henüz 21 yaşındayken firması Oculus’u 3 milyar abd parasıa Meta’ya satan 30 yaşındaki Palmer Luckey’nin NerveGear isimli cihazı, milyonları korkutmaya yetti. Çünkü bu cihaz, sanal bir oyunda ölen kişisisını anında gerçek hayatta da öldürüyor. Aslında dıştan görüldüğüğında başlık, normal bir sanal gerçeklik başlığına benziyor. Tabii kişisinın kafatasına doğrultulmuş patlgünicıları saymazsak.

cihaz

Diyelim ki NerveGear cihazını takan bir kişisi, oyun sırasında sanal olarak öldü. Bu durumda patlgünicı modüller de devreye girerek aynı anda kişisiyı gerçek hayatta da öldürüyor. Gerçekten tamamıyla korkunç bir deneyim.

“BU FİKİR BENİ HER ZAMAN BÜYÜLEDİ”

Palmer Luckey’e göre NerveGear isimli cihaz tam olarak bitmedi. Ancak bitmiş olsa bile onu kullanmak için izin almakta zorluk çekecek. Bunu özüsi de kabul ediyor. Luckey cihazın detaylarını paylaşırken şunu da söylemeyi ihmal etmiyor;

“Gerçek hayatınızı sanal avatarınıza bağlama fikri beni her zaman büyüledi. Böylelikle bir anda riskleri en ard düzeye çıkarır ve insanları sanal dünya ve içindeki oyuncularla nasıl etkileşimde bulundukları meselesunda yeniden düşünmeye zorlarsınız. Güçlendirilmiş grafikler bir oyunun daha gerçekçi görünmesini sağlayabilir, yine de yalnızca ciddi en yeniuçların tehdidi bir oyunu size ve oyundaki diğer herkese gerçekçi hissettirebilir. “

Luckey, NerveGear’ın hala geliştirme aşamasında olduğunu, “yarı yolda” olduklarını belirtse de, daha tamamlanmayan cihaz şimdiden tartışma yarattı.

Palmer Luckey’nin bu cihazı deneyip demediğine gelirsek, aktarıldığı görecek şekildeıyla özüsi kullanmaya cesaret edememiş. Zaten bu meseleda bir konuşma yapmasa dahi en yeniuca rahatlıkla ulaşabiliriz. Hala hayatta olduğunu hesaba katarsak, Luckey ya çok ama çok iyi bir oyuncu olduğu için oyunda hiç ölmedi ya da NerveGear’ı hiç denemedi.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Soru işareti yaratmıştı! Çözümü böyle bulduSoru işareti yaratmıştı! Çözümü böyle buldu
10 yıl önce buldu 'Nasıl böyle bir şey olur?' diyerek hemen eve götürdü!10 yıl önce buldu ‘Nasıl böyle bir şey olur?’ dikonumek hemen eve götürdü!
Bir anda etkili oldu: Her yer beyaza büründü!Bir anda etkili oldu: Her konum beyaza büründü!