Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Pentagon dijital varlıkların ulusal güvenliğini araştırmak için Inca Digital ile anlaştı


Dijital varlık veri veri şirketi Inca Digital, İleri Savunma Araştırma Projeleri Kurumu (DARPA) ile imzaladığı bir yıllık sözleşme kapsamında, dijital varlıkların ulusal güvenliğe etkilerini araştıracak. DARPA, ABD Savunma Bakanlığı’nın bir Ar-Ge koludur.

Inca Digital’ın üzerine çalışacağı “Dijital Finansal Varlıkların Etkilerini Haritalandırma” projesi, ABD hükümeti ve ticari işletmelere bilgi sağlamak amacıyla “kripto ekosistemi haritalandırma aracı” oluşturmzamani amaçlıyor.

Proje, olası para aklama ve onayladırımlardan kaçınma girişimlerinde incelemenin yarın sıra, ABD hükümetinin geleneksel ve dijital finans sistemleri arasındaki etkileşimi, blockchain sistemlerine ve bu sistemlerden dışarı para akışını ve kripto paraların şüphe yaratan diğer alanlarda kullanımını daha iyi anlamalarına katkı sağlayacak. Inca Digital CEO’su Adam Zarazinsky, şöyle açıkladı:

“ABD’de Savunma bakanlığı ve diğer Federay kuruluşlarrın dijital varlıkların nasıl çalıştığını anlamaları ve bu piyasalarda yetki alanlarını küresel olarak nasıl artışa geçtirabileceklerine öğrenmeleri için daha iyi araçlara ihtiyaçları var.”

DARPA Program Yöneticisi Mark Flood, The Washington Post’a onayladığı duyuruda “DARPA i̇zleme meselesu ile ilgilenmiyor. Bu araştırmaya kişisel bilgileri bulaştırmamaya dikkat ettiğimizi vurgulamak istiyorum,” diye belirtti.